Podaří se našim hokejistům vyhrát potřetí v řadě?

Písečtí hokejisté po šestizápasové mizérii prožívají naopak dobré časy. Z posledních dvou utkání odešli hráči Písku vždy jako vítězové. Naposledy proti Táboru, který hokejisté od řeky Otavy přehráli 2:1. Otázka je jasná. Připíší si písečtí hokejisté třetí výhru v řadě a tím pádem se výrazně přiblíží středu tabulky? Na tuto otázku dostaneme odpověď již v sobotu. Úvodní buly bude vhozeno v KOMTERM Aréně v 17:30.

HC Olomouc

Kohouti se aktuálně pohybují kolem středu tabulky, na devátém místě. Výsledky olomouckých hokejistů jsou v letošní sezoně zatím poměrně nevyrovnané, o čemž svědčí počet výher a proher. Olomoucký tým si v jedenácti zápasech připsal šestnáct bodů za pět výher, včetně jedné v prodloužení. Na druhou stranu šestkrát odešli ze zápasu jako poražení, včetně jedné prohry v prodloužení a jedné porážky po samostatných nájezdech.

V kohoutím týmu proběhlo poměrně dost změn na hráčských místech. Do olomouckého hokejového klubu přišli tito hráči: Roman Szturc a Václav Chomič z extraligových Vítkovic na střídavý start. Další hráči zkušení extraligou: Martin Záhorovský, Antonín Bořuta a Roman Matějíček z PSG Zlín. Petr Domin z vedoucího týmu první ligy – Chomutova. Z Komety Brno do Olomouce zamířili dva hráči: Petr Polodna a Jaroslav Koma. Cestu do Olomouce si našel také Matěj Pekr ze Šumperka.

Hráči, kteří opustili HC Olomouc je také poměrně mnoho, vyjádřeno číslem 10. Prvním odcházejícím hráčem byl Martin Davídek, který nyní obléká dres Chomutova. Richard Bordowski odešel do polského JKH GKS Jastrzębie. Matouš Venkrbec ukončil hokejovou kariéru. Celkem čtyři hráči zamířili do LHK Jestřábi Prostějov: Jakub Čuřík, Jiří Paška, Radek Meidl a Dalibor Sedlář. Směrem do Přerova zamířil Tomáš Sršeň. A posledními odcházejícími hráči jsou Robin Staněk -> HC Uničov a David Mikšan -> HC Orlová.

Nejproduktivnějšími hráči Mory jsou: Michal Černý, tento útočník má na svém kontě šest kanadských bodů za tři vstřelené branky a stejný počet asistencí. Šest bodů má i Petr Domin, který za jedenáct odehraných zápasů vsítil jeden gól a u pěti branek se podílel asistencí. Posledním šestibodovým hráčem je Milan Ministr, útočník, jehož statistika připomíná spíše statistiku obránce (0+6). Jasnou jedničkou v bráně Kohoutů je Štefan Žigárdy, který odchytal všech jedenáct zápasů. Jeho průměr obdržených branek na zápas je solidních 2,31 a úspěšnost zákroků má olomoucký brankář 92,51%. Náhradníkem do brány Olomouce je Dalibor Sedlář.

Poslední čtyři zápasy měli Kohouti střídavé výsledky. V osmém kole zamířili Olomoučtí na led Chomutova, kde svému soupeři podlehli nejtěsnějším výsledkem 1:0. Severočeši šli do vedení už v sedmé minutě díky přesnému zásahu Pavla Selingra. Těsný náskok si chomutovští hokejisté udrželi až do samotného závěru zápasu.

V devátém kole si však kohouti spravili chuť proti Znojmu, které udolali v prodloužení 3:2. Dvě třetiny to však na bodový zisk nevypadalo, po druhé části vedli Orli 2:0. Ve třetí třetině prodloužení vyžádali Kucharczik a Zbořil. Bod navíc pro Olomouc vybojoval přesné trefě Vyrůbalíka.

V desátém kole, po středeční výhře nad Znojmem podlehli Hanáci v sobotu na svém ledě Jihlavě. Stav po třech třetinách byl stejný jako v předešlém utkání proti Znojmu 2:2. Tentokrát o vítězi nerozhodlo prodloužení, ale samostatné nájezdy, které rozhodnul Padělek. Dukla Jihlava tedy porazila Olomouc 3:2 po samostatných nájezdech.

V prozatím posledním, jedenáctém kole opět hráli Olomoučtí (po třetí v řadě) na vlastním ledě. Tentokrát na Hanou zavítali hokejisté Benátek nad Jizerou. Olomoučtí hráči začali dobře a po první části vedli díky gólu Kucharczyka. Středočeši ale v oslabení srovnali. Kohouti však zabrali a výsledkem byly další tři branky z hokejek Szturce, Haluzy a Bartoně.