Podaří se proti silným Lvům opět překvapit?

Po Pirátech má k řece Otavě namířeno další špičkový soupeř. Ústečtí Lvi dokazují, že jim právem patří vedou příčka v tabulce. V novém roce zatím nenašli přemožitele. Podaří se píseckým hokejistům získat nějaké body? Odpověď na tuto otázku dostaname ve středu. Úvodní buly bude vhozeno v 18. hodin.

HC Slovan Ústečtí Lvi

Produktivitě Lvů vládne útočník Jaroslav Roubík. Odchovanec pražské Sparty zaznamenal za třicet šest odehraných zápasů dvaadvacet branek a u třiadvaceti se podílel asistencí! Roubík zároveň vede střeleckou tabulku Lvů. Velmi platným hráčem je Martin Šagát - útočník, který převážně stojí u zrodů gólových situací. Třicet asistencí je tomu důkazem. Šagát navíc nastřílel jedenáct branek. Velmi dobře si vede také obránce Jan Klobouček (7+26), tento hráč je i nejlepší z pohledu +-. V jeho kolonce je číslo +39.

Lví svatyni chrání vyrovnaná a velice zkušená dvojice známých gólmanů. O jedno utkání více odchytal Pavel Francouz, jeho úspěšnost zákroků je výborná – 93,89% a průměr 1,78 branek na zápas. Zkušený Zdeněk Orct má rovněž úctyhodná čísla. Úspěšnost 94,61 a 1,71 branek na zápas.

Vzájemné zápasy

V prvním vzájemném zápase se tyto týmy střetly už v prvním kole a papírový favorit potvrdil předzápasové prognózy. Proti Ústí nad Labem na jihu nikdo na body pomýšleli jen ti největší optimisté. Ambiciózní Lvi jasně potvrdili roli favorita. Písek na severu padnul v poměru 4:0. Jednu branku zaznamenal i písecký odchovanec Tomáš Rod.

Druhý vzájemný duel dopadl pro Písecké ještě hůře, i když naši hokejisté začali dobře. Písečtí hokejisté začali utkání velmi aktivně a dokázali si vytvořit tři gólové příležitosti, ale branka nepadla. Lvi v dalším průběhu ukázali, proč jsou na prvním místě prvoligové tabulky a nakonec vyhráli přesvědčivým rozdílem 5:0, po třetinách 0:1, 0:3, 0:1.

Píseckým se ve třetím vzájemném zápase podařilo nemožné. Jihočechy poslal do vedení Slavík. Domácím se sice podařilo vyrovnat, ale o necelou minutu Nedorost vrátil našim hokejistům vedení. Ještě ve druhé třetině rozpálil písecké příznivce Ferebauer a do třetí části Jihočeši šli s dvoubrankovým náskokem. To se ztenčilo necelé čtyři minuty před koncem na jednobrankové vedení. Hráči od řeky Otavy dokázali v infarktovém závěru nejtěsnější vedení uhájit a překvapivě tak porazili jasného lídra prvoligové tabulky.

Jan Klobouček; 70
Vojtěch Sedláček - 90,97 %; Vratislav Vajner - 100% úspěšnost brankáře Pavel Francouz - 93,89 %; Zdeněk Orct – 94,61%
Vojtěch Sedláček - 2,96; Vratislav Vajner- 0,00 průměr inkas. branek Pavel Francouz – 1,78; Zdeněk Orct – 1,71