Poprvé venku. Písek jede do Klatov

Písecký druholigový A-tým čeká první venkovní mistrovské utkání. V rámci třetího kola skupiny Střed cestují svěřenci trenérů Míky a Volfa do Klatov. Na západě Čech budou chtít napravit dojem z jihočeského derby s Táborem, ve kterém se ani jednou gólově neprosadili. Utkání v Klatovech začíná v sobotu 23. září v 17.30.

Západočeši mají po dvou kolech na kontě dva body. V prvním kole doma přehráli silný Nymburk 2:1 po nájezdech. Pak ale padli v sídle pelhřimovských Medvědů 6:2. Při obou zápasech se prosadil talentovaný Tomáš Vracovský - mládežnický reprezentant, jehož mateřským týmem je Plzeň. Klatovy jsou zatím v desetičlenné tabulce osmé, jedno místo a jeden bod před jihočeským Pískem. Hokejisté od Otavy mají na kontě slušně odehraný zápas s Moravskými Budějovicemi, ve kterém vyválčili bod po prohře 3:4 v nájezdech. Pak ale přišel kolaps s Táborem a prohra 0:6.

Polesní vzájemné utkání sehrály týmy Písku a Klatov v sezóně 2015/2016. Prví měření sil v Písku nabídlo divokou podívanou a smolnou prohru domácích 6:7. Den před Vánoci 2015 pak Písek prolomil klatovskou pevnost a překvapivě z ní odvezl všechny tři body po výhře 7:4. V létě po zmíněné sezóně ještě oba celky sehrály dva přípravné zápasy, pak se ale jejich cesty rozdělily, když svaz znovu zavedl systém tří skupiny a Klatovy zařadil do západní části ligy. Letos v létě Západočeši dva plánované přípravné duely zrušily a tak nastane první měření sil po více než roce právě v sobotu. Pokud se do nedalekých Klatov nechystáte, budete moci utkání sledovat prostřednictvím tradičního on-line přenosu.

Sestava Písku z minulého kola: Štekr – Hanus, Hřebíček, Suda, Herr, Turek, Červinský, Koutenský, Švagr – Vlk, Doktor, Polata, Ciboch, Koupal, Bárta, Jiřinec, Drda, Rod, Sýbek, Novák, Pouch.

Sestava Klatov z minulého kola: Sochůrek (Plánička) – Leština, Walter, Kaňák, Slavík, Houfek, Kubík, Uhlík, Topinka, Jonák, Vracovský, Pacanda, Vlček, Vondrák, Němec, Piovarči.

Generální podporovatel

Partneři

Partneři ligy