Porazí písečtí hokejisté Nymburk i na druhý pokus?

Písecké hokejisty čeká další těžká zkouška. Po prohraných zápasech v Milevsku (2:1), poté na vlastním ledě proti Vodním Lvům z Benešova (6:7) vyjedou svěřenci trenéra Suchánka do Nymburka. Středočeši si zatím vedou dobře, po dvanácti odehraných zápasech se aktuálně nacházejí na třetí pozici s devatenácti body. Nymburský tým má velmi vyrovnanou bilanci, zvítězit dokázali pětkrát a stejný počet mají i v kolonce proher. Jeden zápas dokázali hráči Pavla Bičiště dotáhnout do vítězného konce v prodloužení a další po samostatných nájezdech. Povede se nymburským hokejistům oplatit našim porážku z druhého kola? Ve kterém hráči od řeky Otavy přehráli Středočeský celek na svém kluzišti 6:1. To se dozvíme ve středu, úvodní vhazování je naplánováno na 18. hodinu.
Nymburský tým má našemu co oplácet, jak již zmíněno ve druhém kole naši porazili Středočechy 6:1. Již od prvních minutách utkání byli svěřenci Rudolfa Suchánka lepším týmem a během šedesáti minut stihli Rückla překonat dohromady šestkrát. Mladý tým soupeře upravil skóre ve třetí třetině, kdy se jediným Pinkasovým přemožitelem stal Cicvárek. Velmi povedený zápas odehrál Hovora a Novák, první jmenovaný dvě branky zaznamenal a u přesného zásahu Nováka se podílel asistencí. Novákovi se podařilo Rückla překonat také dvakrát. Suchánek a Šulčík přispěli k výhře po jedné brance.

Zde je přehled hráčů, kteří pro letošní sezonu posílili mužstvo a i naopak těch, kteří si našli nové působiště.

Přišli: Jiří Drak, Michal Mareš, Petr Zvolenský, Martin Pánek, Tomáš Hladík, Pavel Němeček, Karel Vacek, Pavel Cicvárek, Jan Hloušek, Martin Hrubý.

Odešli: Jan Kadeřábek, Martin Škaloud, Jan Vondrlík, Jan Šafář , Michal Topič, Oldřich Nýč, Václav Fišer, Jaroslav Jágr, Petr Vošmik.

Výsledky Nymburka v posledních zápasech:

NED Hockey Nymburk - HC Kutná Hora 2:4

HC Benešov - NED Hockey Nymburk 3:4

NED Hockey Nymburk - Spartak Pelhřimov 6:1

KLH Vajgar Jindřichův Hradec - NED Hockey Nymburk 2:1

HC ZVVZ Milevsko - NED Hockey Nymburk 3:4(PP)

Nymburští hráči dokázali za dvanáct odehraných zápasů vsítit třicet devět branek, naopak tým inkasoval třicet šest gólů. Mezi nejlepší útočníky Nymburka patří: Jan Protivný, který jednu branku dal a na jedenáct přihrál jeho průměr tedy činí jeden bod na jeden zápas. Nejlepším střelcem je Karel Vacek, ten dokázal devět branek vsítit a u dvou asistovat. Dobré skóre ještě mají Jaroslav Sirotek (2+6) a Josef Toma(6+1). Nejproduktivnějším obráncem je Jiří Drak, který tři branky vstřelil a u tří asistoval.

Jedničkou v brance je Zdeněk Rückl, který odchytal 647 minut, ve kterých dva a třicetkrát lovil kotouč ze své sítě, jeho průměr branek na zápas činí 2,97.