Porcí jedenáctého kola bude pro Písecké táborský Kohout

Pár hodin zbývá do dlouho očekávaného souboje dvou jihočeských rivalů. Středeční jedenácté kolo pošle proti sobě smečky trenérů Suchánka a Kýhose a na ledě bude rozhodně o co bojovat. Oba protivnící body potřebují a ani jeden tým se jich jistě nevzdá zadarmo. Jak dopadne střetnutí dvou jihočeských klubů, to ukáže až podvečerní zápas hraný v KOMTERM Aréně, jehož začátek je naplánovaný na 18:00.

Hockey Club Tábor

Nejbližší účastník první hokejové ligy si zajistil postup do druhé nejvyšší soutěže na konci sezony 2008/2009, kdy společně se Šumperkem uspěl v kvalifikačních soubojích, které mezi sebou vedli tři kluby. Černého Petra si tehdy vytáhl další jihočeský celek z Milevska. Řada hráčů včetně trenéra Rudolfa Suchánka se po úspěšné sezoně milevských hokejistů přesunula k Otavě a postupový pocit si vychutnala o rok později v píseckém dresu.

V premiérovém ročníku první ligy se Kohouti dlouho trápili. Nováčkovská daň byla neúprosná a Tábor se dlouhou dobu pohyboval na samém dně prvoligové tabulky. Nakonec se nováček soutěže lepších časů dočkal a do konce základní části se dokázal vyškrábat na devátou pozici s nejtěsnějším bodovým rozdílem na osmou Kadaň. Oba soupeři se poté utkali v předkole play-off a výhoda domácího prostředí se nakonec ukázala pro celou sérii jako rozhodující. Kadaň v úvodních dvou zápasech vlastní led uhájila a Tábor doma v sérii úspěšně vzdoroval. Dvě výhry jihočeského týmu si vynutily pátý rozhodující zápas. Postupovou hádanku soubojů o play-off rozlouskla až závěrečná třetina pátého střetnutí, kterou Kadaň vyhrála 3:0 a v zápase pravdy zvítězila 5:2.

Sezona v Táboře skončila a po sympatickém umístění si nikdo ze skalních nemohl stěžovat. Vrásky na čele dělala Táborským jiná záležitost, a to finanční. O hokeji v Táboře se začalo proslýchat ledacos a dlouhou dobu nebylo vůbec jisté, zda druhý tým z jihu Čech do dalších prvoligových bojů zasáhne. Nakonec Kohouti účast v novém ročníku potvrdili a do druhé sezony v první lize vstoupili.

A jak se zatím týmu vedenému dvojicí Kýhos – Györi daří? Nelehký los přinesl na úvod těžké zápasy s Ústím, Litoměřicemi, Chomutovem a Kadaní. Uspět Taborští dokázali s Litoměřicemi, a to v nájezdovém rozstřelu. S Kadaní doma vysoko podlehli 1:8 a stejná porážka je zatím nejvyšší. Kohoutům se dařilo proti týmům z Vysočiny, proti kterým získali celkově osm bodů. Nejprve Tábor porazil doma Třebíč 5:1 a v následujícím kole urval vítězství 2:1 v Jihlavě. Dva body vyneslo na konto Táborských domácí střetnutí s Havlíčkovým Brodem, kdy Kohouti podruhé v sezoně uspěli v nájezdovém rozstřelu.

Zatím poslední zápas odehrál středeční soupeř Písku doma s Berounem a zápas desátého kola dospěl až k nájezdům. V dovedností disciplíně se Tábor v předešlých zápasech dvakrát radoval, tentokrát byl ale úspěšnější Beroun a bonusový bod navíc tak odvezl z Tábora tým vedený Richardem Žemličkou. Z celkového součtu jedenácti bodů získali Táborští osm na vlastním ledě. Venku tým zatím příliš neboduje. Ve čtyřech soubojích uspěl pouze v Jihlavě, kde zvítězil těsně 2:1.

Trenér Kýhos má k dispozici rovnocennou dvojici brankařů. Prvním z gólmanů je Jakub Čech, který načal loňský ročník v Havířově. Vyloučení Panterů z první ligy znamenalo přesun pětadvacetiletého gólmana na jih. Zájem totiž projevil extraligový HC MOUNTFIELD, více času však Čech strávil na farmě v Táboře, kde se stal oporou mužstva. Ani letos si nevede špatně a úspěšností se přibližuje 92 procentům. Do čtyřech zápasů táborského týmu zasáhl Dominik Halmoši. Talentovaný plzeňský brankář strávil většinu dosavadní kariéry v dresu druholigových Klatov a v letošních ročníku byl několik v Plzni připraven jako náhradník. V Táboře drží úspěšnost těsně pod hranicí 90 procent.

V obraně nalezneme odchovance píseckého hokeje, Jana Kudrnu. Zkušený zadák a bratr útočníka Jiřího působí u Jordánu druhým ročníkem a po sezoně by se měl opět po letech stát členem písecké posádky. Ve středu však přijede stále ještě jako soupeř. Dalším obráncem, který prošel píseckým dresem je Ivo Kotaška. Jeho start je ovšem kvůli nepříjemnému zranění z přípravy stále ještě velmi nejistý. Píseckému fanouškovi může být z loňského play-off dobře známý také Jan Kanov, který ve finálové sérii vsítil v dresu Vajgaru dva góly ve čtvrtém utkání. Důležitými beky jsou bezesporu také Josef Lukáč, Kamil Černý nebo budějovický mladík Martin Havran.

Útok oplývá bohatou zkušeností, která se doplněna dravým mládím. S Pískem bylo v prvoligové minulosti spojeno jméno Jaroslav Kocar. Šestatřicetiletý útočník odehrál u Otavy dvě sezony a pro Tábor je již pátým rokem jedním ze základních kamenů mužstva. Dalším ostříleným borcem je Jaroslav Török, který si v minulosti připsal bohatý počet startů ve slovenské reprezentaci. Kohoutí dres oblékají také další zvučná jména, jako třeba Martin Štrba nebo Ivan Padělek. S dobrou formou se potýká také kanonýr Zdeněk Šperger, který byl v uplynulém ročníku nejproduktivnějším hráčem mužstva. Houževnatým forvadrem je Milan Kostourek. Šikovný útočník svému týmu však zřejmě nepomůže. Důvodem je trest ve hře, který vyfasoval v závěru utkání v Benátkách. Trenér Kýhos může občasně využít také hráčů Českých Budějovic, kteří mají do Tábora vyřízeny střídavé straty. Jmenovitě se jedná o Radima Heřmana, Aleše Ježka, Rudolfa Červeného a Davida Kuchejdu.

Oba celky v minulém kole

IHC KOMTERM Písek se v Benátkách nad Jizerou (0:2) představil v této sestavě: Jágr - Procházka, Heš, Vráblík, Výborný, P. Novák, Vomela - Nedvěd, Slavík, Kopecký, Jiří Kudrna, Plášek, Suja, Dragoun, V. Novák, Stejskal, Ferebauer, Mošovský, Mikšovský.

Tým Hockey Club Tábor nastoupil doma proti Berounu (2:3 po sn.) v tomto složení: Čech – Jan Kudrna, Petráček, Havran, Koktan, Kanov, Černý - Nedorost, Šperger, Kocar - Török, Štrba, Andres - Heřman, Padělek, Mrkvička.

Webové stránky soupeře

Více informací o táborském hokeji se můžete dozvědět na webovém portálu našeho středečního soupeře - Hockey Club Tábor

Generální podporovatel

Partneři

Partneři ligy