Menu Další Zavřít Zavřít
Preview k zápasu
     29.11.2011       Pavel Šácha

Poslední Most nepřijede k Otavě na výlet, zvládnou písečtí hokejisté domácí úkol?

Zahnali radost, otupili nebezpečné ostří přehnané euforie… a už ve středu rukují do další prvoligové bitvy! Po sobotním senzačním triumfu na ledě ústeckého lídra přivítají písečtí hokejisté na svém ledě poslední tým tabulky z Mostu.
Jestliže se současné postavení Jihočechů dá nadále považovat za ošemetné, pak v táboře mosteckého nováčka svítí bezpočet varovně blikajících vykřičníků. Severočeši ztrácejí po úvodním dějství druhé poloviny soutěže na svého nejbližšího souseda hrozivých třináct bodů.

O předčasné kapitulaci směřující do nebezpečných barážových vírů přesto nechtějí v Mostě ani slyšet. Stejně jako Písek či Havlíčkův Brod sáhly klubové špičky k výměně trenérů a po Kamilu Kašťákovi se chopil týmového kormidla extraligou ošlehaný patriot Vladimír Jeřábek.

K nepoznání se proměnil také kádr mosteckého celku. V kabině mají výraznou převahu hráči patřící na soupisku karlovarské Energie. Nechybí mezi nimi ani písecký odchovanec Martin Parýzek, který ještě před pár týdny bojoval ve žlutomodrém dresu svého domovského jihočeského klubu. Podobným směrem se v této sezoně ubíral také zkušený útočník Jindřich Kotrla; z Písku zamířil mezi „Baníkovce“ oklikou přes extraligovou Mladou Boleslav. Když pak fanoušci Jihočechů odhalí na soupeřově hráčském seznamu další pomocníky z nejvyšší soutěže Heinische a Havelku (oba Litvínov) či enklávu kvalitních lotyšských hokejistů, musí jim být jasné, že k Otavě v žádném případě nepřijede slabý protivník.

Písecká družina se v sobotu obohatila o skalp suveréna soutěže, a sním si pochopitelně vpravila do žil i potřebnou dávku sebevědomí. Za tento výrazný úspěch ovšem zaplatili Písečtí na severu Čech zraněním hrajícího kouče Radka Bělohlava. Do svých plánů může naopak kouč IHC Komterm Josef Řeháček znovu zahrnout uzdravené či uzdravující se marody Romana Němečka, Jakuba Suju a Marka Vaniše. Písečtí fanoušci by měli poprvé v akci sledovat mladého kladenského forvarda Antonína Melku, a je docela možné, že se stanou svědky premiéry dalšího novice.

Repete výsledku z prvního vzájemného střetnutí této sezony by se domácí soubor určitě nebránil – ve druhém kole soutěže otočil nepříznivý vývoj střetnutí a udolal houževnatého soka 5:4. Při dalším setkání obou mužstev byli znovu šťastnější Jihočeši – v poslední třetině dokázali smazat tříbrankové manko, a nakonec získali v prodloužení i druhý bod k dobru (4:3).

Středeční duel Písek versus Most se hraje u Otavy od 18 hodin. Přehoupne se divácká návštěva po předchozím několikazápasovém „odpočinku“ znovu přes tisícovku?