Poslední domácí zápas v základní části. Přijede Vajgar

S jistotou poslední KLH Vajgar Jindřichův Hradec přijede ve středu 8. února do Písku ladit formu na záchranářské boje, které už ho s ohledem na ztrátu na předposlední David Servis určitě neminou. To osmý Písek bude hájit poslední postupovou pozici do play-off. Na deváté Servismany má už zase náskok deseti bodů, protože domácí prohru právě s klubem z krajského města napravil v Pelhřimově, odkud přivezl příjemnou tříbodovou výhru po vítězství 8:4.

Výhra za tři body by Písku definitivně zajistila vstupenku do vyřazovacích bojů. Jenže svěřenci trenéra Slabého už se několikrát přesvědčili, že podcenit se nevyplácí ani papírového outsidera. Vždyť poslední vzájemný zápas s Vajgarem dokázali Písečtí ztratit v závěru, když neuhlídali tříbrankové vedení a nakonec prohráli v nájezdech.

V brance Hradce se letos střídají dva mladíci - David Pírs a Michael Formánek. Dva nadějní brankáři však nemají kvůli vysokým přídělům zrovna nejlepší statistiky. Číslům obranných řad vládne Tomáš Tržil, který má ve 22 odehraných zápasech 12 bodů za 2 góly a 10 asistencí. Má jen šest trestných minut a oproti jiným hráčům i relativně nízké číslo plusů a mínusů - tedy pokud se dá údaj -22 vůbec hodnotit jako pozitivum. V útoku Vajgar spoléhá na zkušeného Otu Lazorišáka, který zaznamenal 8 gólů a 19 asistencí.

Zápas 33. kola začíná u Otavy v 18:00.

Generální podporovatel

Partneři

Partneři ligy