Potvrdí Písek formu z posledních zápasů? Cestuje k Vajgaru

JINDŘICHŮV HRADEC/PÍSEK – Hokejisté IHC Písek mají před sebou druhé letošní jihočeské derby. V šestém kole II. ligy zamíří na led jindřichohradeckého Vajgaru, který se zatím krčí u dna tabulky skupiny střed. Zápas dnes začíná na stadionu Jana Marka v 18 hodin.

KLH Jindřichův Hradec po prvních dvou zrušených kolech nakonec sestavil mladý tým, který hodlá hrát ve třetí nejvyšší soutěži důstojnou roli. Sestavu Vajgaru například doplnili i mladíci pražské Slavie. Ani tak ale není zatím svěřencům trenéra Milana Mazance do skoku, během tří odehraných kol zatím nedokázali ani jednou bodovat. Nejblíž výhře byl Hradec v domácím duelu se Žďárem nad Sázavou, který ale Plameny zázračně otočily v posledních vteřinách.

Zatím poslední utkání odehrál Jindřichův Hradec na horkém ledě Moravských Budějovic, odkud si odvezl potupnou desítku po výsledku 10:3. Vajgar v tomto střetnutí nastoupil v sestavě Pirs – Tržil, Pípal - Bureš, Straka - Kohút, Růžek - Faško, Vantuch, Beran - Kundrát, Lazorišák, Bílek - Přibyl, Pichler, Homolka - Škola.

Písku se vstup do letošního ročníku celkem vydařil. V pěti kolech si zatím připsal devět bodů, i když oproti jiným soupeřům měli písečtí hokejisté papírově lehčí los. Jenže ve II. lize jdou často papírové předpoklady stranou – o překvapivé výsledky není nouze snad v každém kole. Písek se s Vajgarem utkal dvakrát v přípravě a pokaždé vyšel ze zápasu vítězně. Doma zdolal Jindřichův Hradec 7:1, na stadionu Jana Marka pak o dva týdny později vyhrál v generálce na ligu 4:1.

Generální podporovatel

Partneři

Partneři ligy