Před svátky čeká Písek těžký zápas v Klatovech

Poslední zápas roku 2015 sehrají písečtí hokejisté v Klatovech. Na západě Čech je jistě nečeká nic lehkého, protože místní hráči doma body jen tak někomu nedarují. Doma letos ještě neprohráli. Farma extraligové Plzně je třetí s 52 body. Písek je po čtyřech výhrách v řadě osmý, bodů má 36.

První vzájemný zápas Písku a Klatov v soutěžním ročníku II. ligy se hrál na začátku října u Otavy. Písečtí na domácím ledě na svého soupeře doslova vlétli a byli víc než vyrovnaný protivník. Během zápasu dokonce třikrát o tři branky vedli, ale ve třetí třetině zkolabovali a po řádění mladého Richarda Kristla prohráli 6:7.

Jednoznačnou jedničkou v brance Klatov je Fedor Kukin, který už nasbíral 18 odchytaných zápasů. Podle klubových statistik má úspěšnost zákroků 89 procent. V obraně si vedou dobře Jan Holý (2+12), který má ve statistice plusů a mínusů kladné číslo 12. Daří se i Patriku Marcelovi, který ale nasbíral už 79 trestných minut. Respekt budí také útočné řady Klatov. Kanadskému bodování střelců vévodí Richard Kristl (22+26) a na paty mu šlape jeho plzeňský kolega Matěj Beran (17+19).

Poslední utkání se Klatovským příliš nepovedlo. Západočeši padli 4:7 v Pelhřimově, který se pere o místo v první desítce. Klatovy nastoupily v této sestavě: Kukin (Lejsek) – Chalupa, Holý, Marcel, Houfek, Kubík, Slavík, Růžička, Tulačka, Kristl, Beran, Michel, Přikryl, Váchal, Němec, Beneš, Kepka, Topinka, Pacanda, Leština. Za SHC Klatovy se trefili dvakrát Kristl s Beranem.