Příprava začíná, Písečtí vyzvou na svém ledě extraligový HC MOUNTFIELD

Čtvrteční podvečer přinese první přípravné utkání píseckého týmu v nové sezóně a soupeř na úvod bude víc než zajímavý. V Komterm aréně se představí jediný jihočeský účastník nejvyšší soutěže – HC Mountfield České Budějovice. Extraligový tým prošel po nepříliš výrazné loňské sezóně řádnou proměnou a do nového ročníku tak v českobudějovickém dresu vstoupí hned několik nových tváří. Čtvrteční přátelské utkání je vnímáno jako jeden z prvních kroků spolupráce, která by měla mezi oběma jihočeskými kluby od nové sezóny fungovat. První přípravné utkání začíná v 18:00 a k dispozici bude otevřen pouze vchod od řeky.

HC Mountfield České Budějovice

Oba týmy se naposledy setkaly v prvoligové sezóně 2004/05. Během soutěžního ročníku spolu odehrály dohromady čtyři vzájemná utkání a ve všech případech se radovali hráči zpod Černé věže. Na úplném konci soutěže se Budějovičtí radovali z návratu do extraligy a druhý jihočeský účastník na pět let zmizel do druhé ligy.

V uplynulé sezóně se českobudějovický tým umístil po základní části na devátém místě tabulky a v předkole play-off narazil na tabulkového souseda – osmý Liberec. Sérii na čtyři vítězná utkání zvládli lépe Bílí Tygři a poměrem 4:2 na zápasy zmařili budějovickému celku další boje o titul.

Konec soutěžního ročníku bez výraznějšího úspěchu přinesl nejen v kabině řadu změn. Ve funkci sportovního manažera klubu vystřídal Jaroslava Jágra bývalý kladenský útočník Josef Zajíc a kompletní obměnou si prošel také realizační tým.

Radikální rež ale čekal především hráčskou kabinu. Klub neprodloužil smlouvu s Lukášem Poživilem, Josefem Melicharem, Petrem Macháčkem ani útočníkům Tomáši Vakovi, Ondřeji Veselému či Michalu Hudecovi. Tým dále opustili také Jindřich Kotrla, Tibor Melichárek a Ivan Huml. Do pražské Slavie se z hostování vrátil forvard Tomáš Micka. Petrové Sailer a Gregořek putovali do Karlových Varů.

Počet odchodů bylo potřeba příchodem nových hráčů vyvážit. Do kádru se vrátil obránce René Vydarený, jenž hostoval druhou polovinu loňské sezony v pražské Spartě a stejný post přišel vyztužit také pětadvacetiletý Jakub Šulc. Do útoku získal HC MOUNTFIELD dvojici robustních centrů - Jakuba Langhammera a Pavla Kašpaříka. Kromě nich posílili mužstvo také křídelní útočníci Rostislav Martynek, Roman Pšurný a jeho dvojče Michal Pšurný. Do přípravy na ledě si trenér Výborný pozval také řadu českobudějovických juniorů a aktuální českobudějovický kádr čítá šest kompletních formací.

V budějovickém týmu dále působí řada hráčů, kteří nejednou písecký dres oblekli. Patří mezi ně odchovanci Jakub Kovář, Stanislav Dietz a Pavel Kašpařík. Kovář by se ve čtvrtek měl s brance vystřídat s dalším gólmanem spjatým s klubem od Otavy, se Šimonem Hrubcem. Ze současného kádru se v Písku v minulosti dále objevili Ivo Kotaška, Lukáš Květoň a Jiří Šimánek.

„Je zájmem našeho generálního partnera vybudovat těsnější obchodní vztahy s českobudějovickým klubem. Jakým směrem se bude tato snaha ubírat se ukáže jistě již v průběhu nastávající sezony. Věřím, že přátelské utkání mezi našimi kluby, které se odehraje 29.7. v KOMTERM aréně a 13.9. v Budvar aréně je tím prvním hmatatelným krokem. Tímto bych chtěl všechny příznivce na tento atraktivní zápas pozvat,“ řekl před prvním přípravným zápasem s Českými Budějovicemi generální manažer píseckého klubu, Jiří Černý.

V jakém složení se ve čtvrtečním utkání představí nováček z první ligy, to není zcela jasné. „Zatím úplně přesně nevíme, kdo bude hrát. Pár hráčů marodí a tím se nám trochu mění původní plán. Předběžně to vypadá tak, že první zápas odehrají hráči z loňského týmu, které doplníme o hráče nové,“ dodal hlavní trenér mužstva, Rudolf Suchánek.

Foto převzato z hokejcb.cz

Generální podporovatel

Partneři

Partneři ligy