Přípravná utkání pokračují, ve čtvrtek Písek zamíří do krajského města

Dalším týmem, který písecký tým v přípravném období prověří bude juniorský výběr HC Mountfield České Budějovice. Jak si písecký tým poradí s houževnatým soupeřem z juniorské extraligy? Přeruší konečně svěřenci trenéra Stárka sérii tří porážek? Více napoví čtvrteční utkání, které hostí českobudějovická Budvar Aréna.

Junioři HC Mountfield

Juniorský výběr HC Mountfield za sebou příliš povedený ročník nemá. Papírově měli Budějovičtí patřit k předním celkům. Očekávání se však nenaplnilo a velmi nepříjemným překvapením byl propad do barážových bojů. Extraligový celek prošel těžkými zápasy bez ztráty jediného bodu a účast mezi elitou bez větších problémů udržel.

Do nového sezony vstoupili junioři HC Mountfield pod novou dvojicí trenérů. Zatímco v té loňské stál na lavičce Jan Trummer a závěru sezony pak také klubový agent Jaroslav Jágr, do dalších bojů povedou tým panové Ladislav Kolda a Aleš Krátoška. Oba dva se v novém ročníku budou muset obejít bez několika loňských opor. Do výčtu odchodů se zařadili všichni hráči ročníku 1990 (Dietz, Klement, Ježek, Šaršok) a chybět budou také brankář Šimon Hrubec nebo bývalý reprezentační útočník výběru do dvaceti let, Radim Heřman. Oba se budou dále představovat v rámci střídavých startů v prvoligové Třebíči.

Novou brankařskou dvojici pravděpodobně utvoří Pavel Kantor společně s Ondřejem Bláhou. V Obraně bude obnovenému týmu jistě oporou člen Jan Předota, který je mimo jiné také členem výběru do devatenácti let. Dalšími kvalitními zadáky jsou také Pavel Kolařík, Martin Semrád nebo Jan Štěpán. Všichni jmenovaní zasáhli do většiny zápasů juniorské extraligy již v uplynulém ročníku.

V útočných řadách by mohla dobře fungovat spolupráce Michala Švihálka a Lukáše Sedláka. Oba jmenovaní vedle sebe vystopovali mimo jiné také na loňském šampionátů osmnáctek, kde se Sedlák hned třikrát zapsal mezi střelce. Na stejném mistrovství světa se představil také další útočník Lukáš Rousek. Všichni tři jmenovaní jsou rovněž členy nově složeného výběru do devatenácti let. V týmu by neměl chybět ani Jakub Marek, který byl loni nejproduktivnějším hráčem mužstva. Není vyloučeno, že se jeden z výše uvedených talentů podívá do Písku v rámci střídavých startů, vše ale bude závislé na dohodě obou partnerských klubů.

Generální podporovatel

Partneři

Partneři ligy