První domácí zápas v novém roce, v Písku se v sobotu představí Benátky nad Jizerou

V sobotu v podvečer se opět rozduní mantinely písecké Komterm Arény. Domácí hráči se střetnou v 17:30 s aktuálně pátými Benátkami nad Jizerou
Hokejový klub z Benátek nad Jizerou postoupil do první hokejové ligy v roce 2008. Patří k těm menším klubům a neklade si příliš vysoké cíle. Aktuálně však prožívají v Benátkách nejlepší období za celé své působení v této soutěží. Liberecká farma je totiž letos velkým a nutno dodat, že příjemným překvapením soutěže.

Historie organizovaného ledního hokeje v Benátkách nad Jizerou sahá do roku 1934. Později vznikly oddíly SK a AFK Benátky nad Jizerou, později sloučené ve Spartak Benátky nad Jizerou. V sezóně 1969/1970 mužstvo postoupilo do krajského přeboru. V ročníku 1985/1986 se pak klub mohl po letech úsilí zaslouženě radovat z postupu do 2. celostátní ligy. Důležitým mezníkem pro lední hokej v Benátkách je datum 20. října 1998. To byla slavnostně otevřena nová, moderní hala a klub tak získal kvalitní a důstojné zázemí.

Benátecký klub je od prvopočátku svého působení v první hokejové lize farmou extraligového Liberce. V jeho dresu tak působí i řada mladých talentovaných hokejistů, kteří jsou kmenovými hráči Bílých Tygrů. Benátečtí před novou sezónou nevyhlašovali nějaké zásadní cíle, přesto trenér Milan Černý uvedl, že by rád se svými svěřenci postoupil mezi nejlepších osm týmů soutěže a vybojoval tak účast ve vyřazovací části. To se jeho svěřencům zatím daří a tým Benátek nad Jizerou určitě zatím svými výkony a postavením v tabulce příjemně překvapuje. V aktuální tabulce zaujímá velmi dobrou pátou příčku se ziskem 59 bodů.

Jak už bylo předesláno, v Benátkách je několik mladých talentů, kteří v 1. hokejové lize získávají své první větší zkušenosti se seniorským hokejem. V bráně dostávají zatím téměř stejně příležitostí Jiří Stejskal a Robin Blažíček. Občasně také vypomáhá liberecký druhý gólman Tomáš Vošvrda.

Mezi beky si velmi dobře vedou Jan Jaroměřský, Tomáš Mrkvička, Michal Pavlů i zkušený Aleš Vála. Jiří Říha dokonce hájil v posledních dnech české barvy na mistrovství světa hráčů do dvaceti let. Také v útoku se prosazují mladé pušky, solidně si vedou zejména Daniel Skalický nebo Vít Jonák. Nejproduktivnějšími útočníky týmu jsou ale aktuálně ti zkušení Lukáš Král, Josef Skořepa a Tomáš Klimt.

Hokejisté Benátek nad Jizerou sice sbírají body více v domácích zápasech, ale již dokázali zvítězit i v Hradci Králové, Olomouci nebo Litoměřicích či Berouně. Písecké hokejisty tedy čeká na domácím ledě další z náročných soupeřů. První vzájemné měření sil mezi hokejisty z Benátek nad Jizerou a Pískem bylo odehráno v rámci 11. kola. Jihočeši v něm na vlastním ledě vyhráli 3:2 v prodloužení. Druhý vzájemný duel skončil naprosto totožným výsledkem, takže také v tomto případě se z výhry radoval domácí celek. Výhru 3:2 vystřelil týmu od Jizery v předposlední minutě Pavlů.

Kicovi a Urbanovi skončilo hostování Útočníci Petr Kica a Tomáš Urban nebudou moci v letošní sezóně nastoupit v dresu Benátek nad Jizerou. Těmto libereckým hráčům skončilo hostování, jelikož vyčerpali kvótu 26 zápasů možnou pro start v nižších soutěžích. 

Generální podporovatel

Partneři

Partneři ligy