První hokejová liga opět otevírá své brány, k Otavě se ve středu chystá Most

Písek – Připravit, pozor… start! Na píseckém zimní stadionu se ve středu poprvé rozhrne opona nového ročníku první hokejové ligy. Domácí mužstvo si to v premiérové bitvě o mistrovské body rozdá s celkem Mostu.

Severočeši zachraňovali v předchozí sezoně svou příslušnost ke druhé nejvyšší soutěži až v baráži. Uspěli a nesmírně cenné zkušenosti z těžkých bojů se pokusí zúročit právě v nadcházejícím prvoligovém ročníku. V přípravném období odehrálo mostecké mužstvo deset zápasů na tuzemském i mezinárodním poli (došlo na konfrontaci s německým i francouzským hokejem) a vytěžilo z nich pět vítězství a jednu remízu.

Kádr středečního soupeře Píseckých znovu výrazně těží ze zdrojů karlovarské Energie, ale využívá také vazbu na Litvínov. Právě odtud dorazila do kabiny Mostu asi nejzářivější letní posila – zkušený brankář Martin Volke.

Domácí hokejisté rukují do mistrovské sezony po přípravě, která měla do ideálu stejně daleko jako IHC Písek k angažování Jaromíra Jágra. Zcela nové a mladičké mužstvo neustále omýval příliv a odliv hráčů z partnerských klubů spolu s vlnou zdravotních potíží. V průběhu přípravy se navíc odstěhovali na zahraniční angažmá dva nejzkušenější obránci David Všetečka s Jozefem Lukáčem a bez odehrání jediného přípravného utkání skončilo také působení útočníků Vojtěcha Mrkvičky a Davida Nedorosta.

Za těžkými chvilkami na prvoligovém cvičišti ale udělá středeční podvečer výraznou tlustou čáru. Do nové sezony by měl ve žlutomodrých barvách vykročit odhodlaný a dravý soubor toužící po reparátu za letní svízel. Jeho sestava dozná ještě před vstupem na prvoligovou scénu dalších proměn, cíl však zůstává neměnný – úspěšný a pokud možno tříbodový start do sezony.

Utkání, které by mělo znovu přilákat do ochozů dosud odpočívající fanoušky píseckého hokeje, začne u Otavy v 18 hodin.

Generální podporovatel

Partneři

Partneři ligy