První letošní derby klepe na dveře, Králové vyzvou Kohouty

Tuto středu od 18 hod čeká naše borce další těžká zkouška. V 7.kole přijede tradiční rival z Tábora. Ten vstoupil do nového ročníku ve výborné formě, navíc s novými posilami a z dosavadních výsledků nestačil jen na Letňany. Jinak všechny zápasy Kohouti vyhráli. Písečtí měli těžší začátek, kdy v rozlosování přijeli náročnější soupeři, proti kterým se Králové bodově neprosadili. V posledních třech kolech se jejich výkony zvedají a nasbírali již několik bodů.

Z úvodních utkáních žluto-modří nestačili na Příbram 1:5, Děčín 7:2 a Letňany 3:5. Poté jeli bojovat do Benátek, kde si připsali první výhru 2:5, z dalekého Chebu přijeli s bodem po prohře na nájezdy 5:4. V 6. kole u Otavy narazili na Buldoky a nakonec bodovali po výhře 6:4. Domácí jsou na desáté pozici se ziskem 7 bodů.

Z Písku nejvíce kanadských bodů nasbírali Prášek (6+4) a Volf (3+7). Ze zadních řad je to Dudáček (1+5).

Hosté si z dosavadních výsledků doma poradili s Kobrou 6:3, s Benátkami 5:2, s Řisuty 5:0 a s Ústím 4:3 po prodloužení a na svém stadionu jsou dosud neporaženi. Z venkovních duelů si přivezly body z Klatov po výhře 1:5. Jediným soupeřem, který je na svém ledě dokázal jasně přehrát byly Letňany po výhře 5:1. Táborští jsou na třetím místě se 14 body. Na druhou příčku ztrácí 1 bodík a na lídra z Letňan o tři více.

Z útočných řad je nejvíce vidět duo Severa (5+4) s Vlčkem (5+4), v těsném závěsu je Matušík (1+7). Z obránců čtyři body mají Kříž, Hajič, Suchánek a Plášil.

Vzájemné zápasy (z minulé sezóny):

6.kolo - Písek x Tábor 2:8.

13.kolo - Tábor x Písek 11:3.

20.kolo - Písek x Tábor 3:7.

27.kolo - Tábor x Písek 7:5.

34.kolo - Písek x Tábor 1:13.

41.kolo - Tábor x Písek 6:5.

Na derby budou otevřeny obě pokladny - od řeky a hlavní vstup z Výstaviště.

Generální podporovatel

Partneři

Partneři ligy