První liga pokračuje v pondělí dalším kolem, Písek vyzve Hradec Králové

Již v pondělí čeká písecké mužstvo další střetnutí. U Otavy se představí tým HC VCES Hradec Králové. Začátek klání je naplánován na 18:00.
Hradec Králové se v posledních ročnících zařazuje mezi elitní celky celé soutěže, vloni se po základní části umístil na sedmé příčce, předchozí sezónu 2009/2010 utrhl tento klub krásné čtvrté místo, v play-off vypadl až v semifinále. V již výše zmiňovaném loňském ročníku 2010/2011 dosáhl VCES ve vyřazovacích bojích „pouze“ na čtvrtfinále.

Východočeši patří dlouhodobě k tomu nejlepšímu, co druhá nejvyšší soutěž nabízí. Dlouho to prokazovali také v tomto ročníku a ještě po šestém kole se vyhřívali na čele tabulky. Pak už se soubor trenéra Jiřího Mičky přece jen nevyhnul několika klopýtnutím a v současné době sídlí na sedmém místě.

V jeho kádru působí řada výborných hokejistů, a především ofenzíva je ohromnou hradeckou devízou. Velmi silné enklávě hradeckých útočníků v produktivitě možná překvapivě kraluje Patrik Moskal, který už stihl posbírat 20 bodů za 9 gólů a 11 asistencí. Následují Vít Budínský (8 + 7) a Martin Koudelka (3 + 11).

Jestliže má v někom hradecké mužstvo skutečně pevnou oporu, pak je to brankář Jakub Čech. Sympatický hokejista přišel do východočeského týmu z Tábora a podobně jako ve svém předchozím angažmá si zatím vede skvěle. Písečtí fandové jistě rádi uvítají na domácím stadionu svého oblíbence Vladislava Kubeše, jenž u Otavy dlouho úspěšně působil a jal se pomoci svému týmu i v loňské baráži.

A konečně spolupráce s extraligovým šampiónem z Třince zavála do hradecké kabiny další kvalitu, a to například v osobách zkušeného obránce Maria Cartelliho či mládežnického reprezentanta Jakuba Orsavy.

Při prvním vzájemném střetnutí této sezony zanechali Jihočeši u Labe výborný dojem – v zápase dlouho úspěšně hájili těsné vedení, jejich hostitel však stihl vyrovnat a v prodloužení rozhodl o své výhře 2:1.

Po dvou neúspěšných domácích vystoupeních proti topfavoritům z Chomutova a Ústí nad Labem dokázali hráči IHC Komterm, že umějí zabojovat a navzdory nepříznivému vývoji si přivezli dva nesmírně cenné body z Mostu. V pondělí je opět čeká mimořádně náročná prověrka, jsou ale odhodláni porvat se o další potřebný zisk a doufají, že najdou pomoc i u svých fanoušků.

Generální podporovatel

Partneři

Partneři ligy