První vzájemný duel Písku těsně utekl, podaří se Moravské Budějovice porazit nyní?

Když Písek ve 3. kole zajížděl na led Moravských Budějovic, bylo to vůbec první měření sil v historii. Jihočeši neměli k bodům daleko, Žihadla ale uhájila výhodu domácího prostředí. Podaří se Píseckým v odvetném utkání uspět. Zápas začíná v sobotu v tradičním čase - 17:30.

Žihadla mají za sebou povedenou první čtvrtinu

Moravské Budějovice odehrály dosavadní zápasy suverénně. V základní hrací době prohrál tým pouze v úvodním kole se Žďárem nad Sázavou (4:2), nikdo další jej ale o celé tři body obrat nedokázal. Také proto se Budějovice drží na třetí pozici (22 bodů) a k dobru mají navíc dohrávku s Nymburkem. Nejvyšší vítězství v sezóně si klub připsal v posledním kole, kdy na vlastním ledě přejel českobudějovický David Servis poměrem 10:2!

První vzájemné měření sil přineslo vyrovnanou podívanou a na malém kluzišti v Moravských Budějovicích byl Písek blízko bodovému zisku. V první třetině dostal Jihočechy do vedení Filip Vlček, ale domácí v oslabení vyrovnali. Vedení na písecké hole vrátil Jakub Šuhaj, i na tento zásah však zvládla Žihadla zareagovat. Domácí o své výhře rozhodli ve třetí třetině a pojistku přidali při písecké hře bez gólmana.

Sobotní soupeř Písku sází v brankovišti na talentované mládí. Devět z deseti zápasů odchytal českobudějovický odchovanec, dvacetiletý Milan Dudáček. Naopak v poli bychom našli hned několik zkušených person. Zmínit můžeme například Lukáše Havla (v sezóně 8+6), který v minulosti oblékal dres Třince, Slavie, Litvínova a krátce působil také v jihočeské metropoli. Body poctivě sbírá také Ladislav Rytnauer (5+8), jehož kariéra byla v minulosti spjata především s Havlíčkovým Brodem a Jihlavou. Nejproduktivnějším hráčem týmu je však Lukáš Nováček. Bezmála dvoumetrový odchovanec znojemského hokeje má na svém kontě již 17 kanadských bodů (9+8).

Písek doma potřebuje zabrat

Ve Žďáru nad Sázavou sice vedli v průběhu druhé třetiny o dva góly, nakonec ale museli v závěrečném dějství ještě dotahovat. Bod navíc nakonec urval v prodloužení soupeř a Písek by vzhledem k vyrovnanému středu tabulky měl v nejbližších domácích zápasech bodovat. Po sobotním utkání s Moravskými Budějovicemi se hned nejbližší středu Písečtí utkají v rámci jihočeského derby s českobudějovickým David Servisem.