Reakce předsedy výboru Zdeňka Šťastného na aktuální dění v klubu

Vyjádření předsedy klubu Zdeňka Šťastného k aktuální situaci v klubu, vyřazení některých hráčů a článku na toto téma v týdeníku Písecké postřehy:

"Karel Mošovský mi skutečně zavolal, v pátek večer mě zastihl na mé pracovní cestě v Mariánských Lázních s tím, že musíme J. Kepku a V. Paška s okamžitou platností vyřadit z kádru. Zpočátku jsem váhal, nepovažoval jsem to za úplně nejlepší možné řešení, nechtěl jsem se ukvapit. Na základě argumentů, které mi s přesvědčivostí sobě vlastní postupně přednesl by ovšem nikdo v daném okamžiku nemohl reagovat jinak, než souhlasným vyjádřením, navíc vše muselo proběhnout dle jeho slov velice rychle, již v sobotu měl A tým hrát v Pelhřimově. Ve své pozici nemohu mnohdy jinak, než spoléhat na kolegy s nimiž úzce spolupracuji, v daný moment jsem nepochyboval, že je jeho argumentace podložena ověřenými fakty a odpovídá skutečnosti. V tomto případě, proč to nepřiznat, jsem udělal zřejmě chybu, která je pro mě do budoucna velkým ponaučením. Abych se definitivně ujistil, že jsem svým hlasem posvětil správné a objektivní řešení, spojil jsem se během víkendu s některými lidmi v klubu a snažil se ověřit reálný stav věci. Výstupem z těchto rozhovorů však byla pro mě osobně zjištění, která se v některých ohledech více, v některých méně míjela s podstatou argumentů, jichž se mi dostalo v páteční podvečer.

Neumím si představit, že bych ponechal celou záležitost svému osudu jenom proto, že se "nějak rozhodlo a proto to takto již musíme nechat být". Domnívám se, že pro jakéhokoliv hráče je vyhazov z týmu vysoce traumatizujícím zážitkem, nepřeji si, aby z našeho klubu odcházeli hráči neoprávněně a s pocity křivdy. Proč by měli? Václav Pašek navíc komunikoval, jevil zájem o to, aby v klubu zůstal, chce napravit určité sportovní výkyvy formy z několika posledních zápasů a být A týmu IHC nadále prospěšný. V pondělí požádal Václav Pašek sportovního manažera Mošovského o schůzku, a pouze a jenom K. Mošovský na základě jejího průběhu mu umožnil jeho návrat do kádru A týmu. Do jednání jsem nijak nezasahoval, nikomu nic nepřikazoval, celou záležitost jsme uzavřeli na pondělním večerním jednání managementu klubu. Hokejovou veřejnost mohu uklidnit, že bez ohledu na rezignaci dosavadních členů vedení J. Kuníka, K. Mošovského a M. Kastnera společně moje maličkost s místopředsedou Vladimírem Hanusem a členem výboru Jakubem Šimoníkem připravíme vše potřebné, aby se v úterý dne 28.3. mohla uskutečnit volební schůze. V jejím rámci ukončíme naše čtyřleté funkční období a bude zvoleno nové vedení klubu."

Zdeněk Šťastný, IHC Písek

Generální podporovatel

Partneři

Partneři ligy