Sezona v číslech: Skromní Králové se statečně prali s konkurencí

Poodíváme na druholigový ročník pohledem čísel. První díl se zaměří na týmové statistiky. Písek obsadil v letošním těžkém ročníku 10. místo z 18 týmů. Nutno podotknout, že Králové se skromným rozpočtem konkurovali soupeřům, kteří mohli využít o poznání lepších podmínek. Někdy narazili na svůj výkonnostní limit, jindy dokázali zaskočit favorita. Důkazem jsou tomu domácí výhry s Ústím, Chomutovem, Benátkami nebo Vrchlabím.

V základní části a předkole nasbíral 69 bodů, což je od postupu v roce 2015 nejvyšší počet. Zaslouženě postoupil do předkola play-off, kde už byl ale nad jeho síly Most.

Venku to občas skřípalo, ale u Otavy Králové pravidelně sbírali důležité body. Položili tím základ účasti v předkole play-off. V celé sezoně Písek doma vyhrál 16 zápasů z 23. Ze stadionů soupeřů přivezl 8 výher.

V hokeji jsou klíčové přesilovky. Králové jich v sezoně využili lehce přes 20 %, což je řadilo do středu tabulky. V oslabení Písek poměrně často inkasovali, ale v počtu trestů Králové patřili k neslušnějším v soutěži. Za základní část měli třetí nejnižší počet, v nadstavbě úplně nejnižší číslo oslabení.

Generální podporovatel

Partneři

Partneři ligy