Sobota nabídne duel Píseckých s omlazeným mužstvem Jablonce

Nedávno se na píseckém ledě představili Kolínští Kozlové, k sobotnímu utkání do Písku dorazí ze samého severu Čech pro změnu jablonečtí Vlci. Ti zatím nejsou domácím týmům příliš nebezpeční, většinu získaných bodů si připsali na vlastním stadionu. I tak bude chtít v tabulce desátý soupeř co nejvíce "kousat", protože má týmu od Otavy z minulosti co vracet - v sezoně 2005/06 vyřadil Písek Vlky v play-off a loni vyhrál obě utkání, to domácí dokonce vysoko 6:0. Více se oba soupeři nepotkali. Bude v sobotu Písek pro Severočechy stále nestravitelným soustem?
HC Vlci Jablonec n. Nisou patří každý rok k nadprůměru druhé ligy - ve své šestileté druholigové historii se pokaždé umístil do pátého místa ve skupině po základní části, v ročnících 2004/05 a 2005/06 dokonce základní část sk. Západ vyhráli. Podobně tomu mělo být i v letošní sezoně, kdy v Jablonci vytvořili mladý perspektivní tým. Po předsezonním omlazení kádru jsou zatím Vlci až desátí, ale na čtvrtý celek tabulky ztrácejí čtyři body, takže se stejně jako Písek drží ve druhém sledu týmů, který stíhá vedoucí trojici.

V minulé sezoně se Píseckým proti Vlkům dařilo, nejprve vyhráli venku 4:3 a poté doma 6:0. Rádi na tyto dva zápasy vzpomínají především útočníci David Míka a Jiří Vondřich, oba totiž konto soupeře zatížili třemi brankami, Vondřich dokonce v jediném zápase. V loňském play-off vypadl Jablonec hned v prvním kole s Milevskem.

Jednoznačně největším předsezonním příchodem je brankář Martin Barek, dlouholetá opora Benátek, který je však momentálně zraněný, a tak Vlci angažovali jako náhradu Romana Kousala. Spolu s Barkem přišly do Jablonce staronové posily - obránce Milan Beránek, útočníci Daniel Stehno a Michal Kapička.

U kormidla Vlků se vystřídalo v poslední době hned trio koučů. Loňský trenér Carvan odešel před sezonou spolu s několika hráči do nedaleké České Lípy, jeho nástupce Miroslav Průcha však u týmu vydržel jen 9 kol. V současnosti vlčí smečku vede Ivo Svatoš.

Kdyby Jablonečtí hráli letos jenom venku, jistě by byli v tabulce mnohem níže, protože venku jsou zatím výsledkově ani ne poloviční a z dvaceti získaných bodů jich jen 6 získali na cizím ledě. Všechny body za vítězství si dosud přivezli jen z poslední Roudnice. Ukáží znovu Severočeši venku svoji bezzubost a dovolí Píseckým připsat si třetí vítězný zářez v řadě?

Sestava v posledním kole: Kousal - Beránek, Duda, Černý, Ulrych, Chládek, Ton - Měrtl, Prachař, Stehno - Drak, Bříška, Kapička - Pabiška, Šejnoha, Bacovský.

Generální podporovatel

Partneři

Partneři ligy