Sobotní zápas odehrají Písečtí ve Vrchlabí

Také o tomto víkendu pokračuje druhá nejvyšší hokejová soutěž svým dalším soutěžním kolem a Písecké čeká zápas v Krkonoších. Důležitý zápas s Vrchlabím začíná v 18 hodin a pokud se na něj nevypravíte sami, sledovat jej můžete pomocí online přenosu.

HC Vrchlabí

V sezóně 2004 – 2005 Vrchlabí postupovalo do druhé ligy a jen málo kdo tenkrát mohl tušit, jak rychle se stejný klub dostane ještě výš. Na začátku dalšího ročníku přišel do klubu nový generální partner, úspěšná firma D&D Elektromont a premiérova druholigová sezóna 2005 – 2006 byla více než úspěšná. Tým měl největší návštěvnost ve II. Lize (75 000 diváků na domácích zápasech) a zahrál si vyřazovací souboje play-off.

Hned v následující sezóně ve druhé lize se podařilo vrchlabskému "A" týmu postoupit do vysněné 1.ligy. I v druhé nejvyšší soutěži se vrchlabští hokejisté neztratili a v premiérové sezóně obsadili výbornou šestou příčku. V druhé prvoligové sezóně si "A" tým o příčku polepšil a obsadil konečné páté místo, které bylo pro klub dosavadně největším úspěchem. V loňské sezóně se týmu z Královéhradeckého kraje příliš nedařilo, bojům o udržení se vyhnul o pouhé tři body.

Před sezónou Vrchlabí jednalo o možné spolupráci s úřadujícím mistrem z Pardubic, jehož farma v Chrudimi měla nejisté pokračování. Nakonec se ale za chrudimský klub postavilo město a nové sezóně tak mohli dát Orlice zelenou. Spolupráci s dalším klubem vzápětí extraligový Eaton odmítl.

V právě probíhající sezoně patří týmu z Krkonoš po devatenácti kolech dvanáctá pozice. Vrchlabí zažilo poměrně dobrý start do soutěžního ročníku, pak ale výsledkově začalo mírně kolísat, což se odrazilo na postavení v tabulce. Rozdíl mezi sobotními soupeři činí rovných šest bodů.

První vzájemný zápas hraný u Otavy vyzněl lépe pro soupeře. Hokejisté Písku šli v první části gólem Vladimíra Nováka do vedení, hosté ale brankou Pácala v početní převaze srovnali. Tým z Krkonoš předvedl excelentní vstup do druhé časti, kdy nejprve dokonal obrat ve 21. minutě Tvrdek a o necelou minutu později vylepšil náskok hostů na 3:1 Drábek. Ve třetí části se vyšplhal stav utkání na 2:4 a Píseckým vykřesal jiskřičku naděje gólem na 3:4 Michal Pšurný. Svěřenci trenéra Suchánka a Míky následně zkoušeli hru bez gólmana, protáhnout zápas do prodloužení se ale Jihočechům už nepodařilo.

Nejvíce času mezi tyčemi strávil prozatím Vladislav Koutský. Bývalý mládežnický reprezentant zasáhl do patnácti zápasů a během nic pustil pouhých třicet branek. Úspěšnost tohoto gólmana je 93,69% a řadí ho mezi nejlepší brankáře celé soutěže. Náhradníkem Koutského je Petr Ševčík.

Nejzkušenějším zadákem Vrchlabí je osmatřicetiletý Tomáš Pácal, kterého s takzvanou „skořápkou“ nelze na ledě přehlédnout. Dalším kvalitním obráncem je Richard Bauer, který měl sezonu strávit v Chrudimi, nakonec ji ale odehraje ve Vrchlabí. Bodově se zatím nejvíce daří Petru Chaloupkovi, který zaznamenat jednu branku a šest přihrávek.

V útočných řadách nejvíce řádí Kamil Tvrdek. Bývalý hráč karlovarské Energie zaznamenal v šestnácti zápasech stejný počet kanadských bodů a po právu mu patří první místo v produktivitě mužstva. Více než deset bodů dosáhl ještě Martin Filip. Za tým střídavě nastupují také dva hráči blízce spjatí s Pískem. Jmenovitě se jedná o Tomáše Nouzu či Nikolu Gajovského.

Oba celky v minulém kole

IHC KOMTERM Písek se utkal doma s Hradcem Králové (0:4) představil v této sestavě: Jágr - Procházka, Kalečík, Vráblík, Slavík, Výborný, Všetečka - Nedvěd, Ferebauer, Fadrný - Bauer, Dragoun, Stejskal - Luňák, Polodna, Suja, - Kellner.

Tým HC Vrchlabí nastoupil v Benátkách (2:1 po prodloužení) v tomto složení: Koutský - Matějíček, Pácal, Zukal, Chaloupka, Hanzl, Poživil, Bendík, Čížek - Hubáček, Gengel, Látal, Rusnák, Bezouška, Beck, J. Drábek, Tvrdek, Zíma, Kubeš, Filip, Bláha .

Webové stránky soupeře

Více informací o vrchlabském hokeji se můžete dozvědět na oficiálním webovém portálu našeho sobotního soupeře - HC Vrchlabí

Generální podporovatel

Partneři

Partneři ligy