Sobotní zápas přinese souboj nováčků

Přesně po týdnu se hokejisté Písku vrací na vlastní led a soupeřem jim bude druhý nováček sooutěže, HC Stadion Litoměřice. Písek v minulém kole ztratil body v Chrudimi a středeční pořážku bude chtít tým z jihu Čech jistě odčinit. Jak dopadne souboj nováčku, to ukáže až podvečerní zápas, který startuje v 17:30.

HC Stadion Litoměřice

Když se po loňském finále druhé ligy sešla tři mužstva v kvalifikaci, Litoměřice patřily mezi největší překvapení. Zatímco Písek a Valašské Meziříčí procházely souboji ve svých skupinách poměrně hladce, Litoměřice měly cestu dosti trnitou a v sériích s Klatovy a Mostem rozhodoval o jejich postupu až rozhodující pátý. Následnou kvalifikaci ovládly dva týmy a na konci čtyř zápasové šňůry se slavilo předčasněji v Písku a brzy poté také v Litoměřicích. Dlouhou dobu nebylo jisté, jestli hokejisté s kalichem na prsou druhou nejvyšší soutěž vůbec okusí, nakonec ale svěřenci úspěšného trenéra Tvrzníka do prvoligových vod vstoupili a zatím rozhodně litovat nemusí.

Po třinácti odehraných zápasech patří litoměřickému celku velmi přijatelná osmá pozice. Perfektními výsledky se Stadion prezentuje v nové Kalich Aréně, kde odehrál šest zápasů a připsal si během nich čtyři plnohodnotné výhry, jedno vítězství v prodloužení a jedno na samostatné nájezdy. Venkovní bilance je od té domácí dosti odlišná. Ze sedmi zápasů získali hráči Litoměřic pouhé čtyři body. Tři získali ve Vrchlabí (0:3), zbývající čtvrtý bod pak v Táboře (3:2sn.).

Zatím poslední duel odehráli hokejisté Litoměřic ve středu, kdy na vlastním ledě přivítali tým Benátek nad Jizerou. Lépe do zápasu vstoupila farma libereckých Tygrů, která si vypracovala na začátku prostřední části dvoubrankové vedení a v tu chvíli to vypadalo, že bylo Kalich aréna mohla najít prvního letošního pokořitele. Domácí ale zabrali a před velmi slušnou návštěvou čítající téměř 1 800 diváků dokázali necelých osm minut před třetí sirénou Haškovým gólem srovnat. Zápas už se pomalu chýlil do prodloužení, když v předposlední minutě zasadil rozhodující zásah Heinisch. Benátečtí se sice v závěru klání tlačili za vyrovnáváním, jejich snahy však definitivně přetnul klakson ohlašující konec utkání.

Mezi tyčemi zastává pozici hlavního brankáře, stejně jako loni, Martin Volke. Odchovanec ústeckého hokeje dovedl tým k postupu a důvěru dostává také v první lize. Vede si zatím znamenitě a úspěšnost 93,47 zřejmě hovoří za vše. Náhradníkem je dvacetiletý Jan Wegert a střídavé straty má do Litoměřic vyřízeny také Robert Slipčenko z pražské Slavie.

I když jsou Litoměřice nováčkem, disponují řadou velezkušených hráčů. Příkladem mohou být obránci Petr Macek, Jakub Evan či Ondřej Kříž. Litoměřický dres dále obléká také Ondřej Martinka. Původem litvínovský obránce v Písku působil v sezóně 2008/09. Statisticky v zadních řadách vyčnívá Milan Vobořil, který ve třinácti zápasech vstřelil dvě branky a u dalších třech zásahu svého týmu se podílel asistencí.

Také útok se podařilo i přes odchod několika hráčů vhodně doplnit. Z Berouna přišli Petr Šinágl s Martinem Tvrzníkem, platným hráčem je pro tým jistě také Martin Heinisch, který větší část uplynulé sezony strávil v litvínovském dresu. Heinisch je v Litoměřicích na hostování z Ústí, stejně jako Pavel Kříž a Tomáš Rod. Pro posledního jmenovaného bude mít sobotní zápas pikantní příchuť. V dresu mateřského Písku proti Litoměřicím ještě v kvalifikaci bojoval, teď přijede do Písku s kalichem na prsou. Střídavé starty má do Litoměřic zařízeny ještě jeden z píseckých odchovanců, a to útočník Miroslav Holec. Stejně tak mohou pomoci i další Slavisté, jako třeba Jakub Sklenář nebo Petr Jelínek.

Oba celky v minulém kole

IHC KOMTERM Písek se v Chrudimi (2:0) představil v této sestavě: Hrubec - Výborný, Vráblík, Vomela, Heš, Vojta, Kalečík, Procházka - Slavík, Plášek, Nedvěd - Stejskal, Dragoun, V. Novák - Kudrna, Ferebauer, Polodna - Mikšovský, Kopecký, Pšurný – Suja.

Tým HC Stadion Litoměřicer nastoupil doma proti Benátkám (3:2) v tomto složení: Volke - O. Kříž, Martinka, Stříteský, Macek, Kolbaba, Vobořil, Brož - Šinágl, Přeučil, Hašek - Slížek, Horčička, Heinisch - Rindoš, Rod, Novák - Bojer, P. Kříž, Hlusička - Kauschitz.

Webové stránky soupeře

Více informací o litoměřickém hokeji se můžete dozvědět na oficiálním webovém portálu našeho sobotního soupeře - HC Stadion Litoměřice

Generální podporovatel

Partneři

Partneři ligy