Tábor si s námi nevěděl rady

Trenér Písku Karel Slabý mohl být po středečním zápase s Táborem spokojený. Jeho mužstvo totiž přesvědčivým výkonem odčinilo ostudnou porážku a nevýrazný projev z minulého kola, kdy překvapivě prohrálo ve Strakonicích. V článku si přečtete hodnocení středečního utkání a další zajímavosti a postřehy z píseckého i táborského hokejového dění.

Zápas s Táborem

Začali jsme velice dobře a dostali jsme se v první třetiny zaslouženě do vedení. Dost nám to v dalším průběhu zápasu pomohlo, protože soupeř musel za stavu 2:0 trochu otevřít hru. Oni sem přijeli s tím, že chtěli pečlivě bránit střední pásmo, abychom se jím my museli probíjet. Trochu jsme s tím měli zpočátku problémy, ale pak přišla ta dvojnásobně využitá přesilovka, která zápas rozhodla. Jestliže vedeme 2:0 a potom přijdou po pěkných akcích další dva góly, tak už to bylo asi rozhodnuté. I když ve třetí třetině kdyby potrestali čtyřminutové vyloučení Květoně, tak se mohli vrátit do utkání i za tohohle stavu. My jsme ale tu čtyřminutovou přesilovku odehráli bravurně, vlastně jsme hráli ještě asi minutu dvacet ve třech, což jsme ubránili také parádně.

Spokojenost s výkony

Myslím, že jsme předvedli dobrý hokej a přesvědčivě vyhráli, takže spokojenost s výkonem celého mužstva určitě je. Také Pinkas byl opět bezchybný. Svoje si ale za ty minely určitě vyslechne Oranský, protože takovéhle věci si dovolit nemůže.

Faul na provokatéra Kubeše

Nevím, možná že trenér Mazanec před Kubešem své hráče varoval, ale pochody v hlavách hráčů jsou při zápase různé. Kubíček je zkušený hráč, měl by se v takových chvílích ovládnout.

Ofenzíva Tábora

Chtěli jsme hlavně od útočníků, aby skutečně pomáhali našim bekům dobruslovat soupeřovy hráče, aby neměli tolik prostoru. To nám začali plnit teprve až od druhé třetiny a pak si s tím Tábor prostě nevěděl rady.

Umístnění Tábora

Je v tabulce vysoko, až nás to trochu překvapuje. Protože když proti němu hrajeme, tak ho ve třech zápasech pokaždé přehrajeme. Nevím, prostě uhrává výsledky někdy dost divně, třeba dokáže zápas obrátit během dvou tří minut, a proto jsou takhle vysoko. Táborští třeba mají dobré přesilovky, my jsme se na ně připravili, takže se u nás neprosadili.

Opět jen tři lajny Písku

Ne, dneska to nešlo, protože Gajovský i Holec jsou nemocní. Odehráli zápasy za juniorku a oba to odmarodili nějakou chřipkou. Gajovský byl potom na jednom tréninku a Holec tady nebyl vůbec.

Robert Štefan

Štefan také trénuje, ale tam to ještě bude trvat delší dobu. To bylo zranění vážné a musí to rameno posílit, protože je hodně oslabené. Počítáme s ním ale určitě do budoucna, je šikovný hráč.

Obránci Svoboda a Peroutka

Filip Procházka hraje nyní lépe, tak jsme ho postavili do třetí obrany, Svoboda byl připraven ke hře jako náhradník. U Peroutky to ještě není ono, na tréninky chodí, ale netrénuje ještě naplno.

Týden přestávky

Ve čtvrtek máme ještě jeden volnější trénink, po něm dostali kluci tři dny volna, potřebují si odpočinout. Pak na ně čekají čtyři dny tvrdší přípravy a po nich mají opět dva dny volno, pak budou následovat dva tréninky a hned se zase hraje v Benátkách. Takže ta přestávka není nikterak dlouhá.