Tadeáš Dvořák: Kluci hráli výborně a spoustu střel zablokovali

Fanoušky svými výkony nadchnul. Při marodce v kádru píseckých Králů vypomáhá u Otavy táborský gólman Tadeáš Dvořák v rámci měsíčního hostování a má velký podíl na důležitém přísunu bodů po Novém roce. Své dojmy popsal po vítězném zápase s Příbramí.

Králové proti Baníku pokaždé vedli, ale Příbram zvládla dvakrát vyrovnat. Králové nakonec oslavili výhru 4:3, bodovali počtvrté v řadě a potřetí za sebou vyhráli. Navíc třikrát obrali týmy z nejlepší pětky – v prosinci ukořistili bod s Chomutovem, v lednu vyhráli v Chebu a doma porazili Děčín a Příbram. „Kluci hráli výborně, zblokovali hodně střel,“ vrací se k vítěznému zápasu s Příbramí 28letý Tadeáš Dvořák.

V mnohém se zápas s Baníkem podobal tomu předchozímu s Děčínem. Mladý píseckým tým sužovaný absencemi a marodkou nebyl hokejově lepší, ale uspěl díky nasazení, bojovnosti a třeba i potřebné dávce sportovního štěstí. „Řekl bych, že s Příbramí jsme zahráli o něco lépe. Dali jsme si větší pozor na úniky a zvládali jsme oslabení,“ říká Tadeáš Dvořák.

Kromě jistoty mezi třemi tyčemi přidává i dovednou hru hokejkou. Za tři odchytané zápasy má dokonce dvě gólové asistence. „Určitě to někdy pomůže, když se puk dostane rovnou na útočníky a nemusejí se s ním obránci trápit v obranném pásmu,“ doplňuje gólman, který má radši, když je při zápase v zápřahu. „Je to určitě lepší, když na vás jde víc střel, než abych měl 15 zákroků za zápas,“ podotýká.

Písecká kabina pro něj je sice nová, ale některá jména ne. Má v nich totiž někdejší spoluhráče z dresu kohoutů. „Některé kluky znám, takže zapadnutí do kabiny bylo v pohodě,“ dodává Tadeáš Dvořák.

Generální podporovatel

Partneři

Partneři ligy