Tahák Krajské ligy je tu! Přijeďte v neděli podpořit písecký tým do Strakonic

Dlouho očekávaný a velmi bedlivě sledovaný duel je nyní před námi. Písecké 1. mužstvo se v neděli představí na ledě Strakonic. Kdo nemá na neděli žádný důležitější program, tak ať neváhá ani minutu a vydá se do nedalekých Strakonic. Utkání se odehraje na Strakonickém zimní stadionu v 17 hodin.

Souboj se Strakonicemi se sice nepovažuje za oficiální derby, ale protože je to vůbec jediný ze soupeřů Krajské ligy, který se s píseckým týmem utkával v novodobé historii, můžeme jej nazvat diváckým tahákem celé Krajské ligy.

Hráči Strakonic se postarali o překvapení ihned v prvním kole Krajské ligy, kdy podlehli Soběslavským hráčům na jejich ledě (5:4). Toto překvapení však utichlo hned o týden později, kdy hráči z města spjatým s Dudákem deklasovali Vimperk (7:0). Jak se ale opět prokázalo, hráči hrající pod taktovkou trenéra Hejla opět zaváhali na ledě soupeře a podlehli Božeticím 5:3. Úspěšnost domácích zápasů zůstala na plném počtu bodů i po duelu s Hlubokou, která si ze Strakonic odvezla výprask 9:1. A jak již bylo avizováno, Strakoničtí na hřištích soupeřů neumějí. Z Tábora si odvezli porážku 3:2. V posledním utkání, před avizovaným střetnutím s Pískem, se podařilo hráčům ze Strakonic porazit Žirovnici (6:3).

Zatímco Strakonice procházejí obdobím střídavých úspěchů, Písek je na tom o mnoho lépe. Hráči od řeky Otavy vstupují do všech utkání s velkou chutí i nasazením a když k tomu ještě přidají svou nespočetnou kvalitu a každodenní trénink, vznikne z toho šestizápasová šňůra bez ztráty bodu. Mezi všechna klání patří jak jednoznačné výsledky, někdy i dokonce dvouciferné (Hluboká – 13:3, Soběslav – 10:1), tak i utkání, ve kterých se bojovalo až do poslední minuty (David Servis – 4:1, Tábor B – 5:3).

Jak již bylo výše psáno, jedná se o souboj týmů, u kterých se datuje nejmladší vzájemný zápas. Poslední zmínka je však datována na 24.1.2007. Utkání se odehrálo ve Strakonicích a písecký soubor zde vyhrál 4:0. Písecký tým v té době ještě vedl Jan Rybáček, který nyní působí v řadách Strakonic. Za písecké se tenkrát dvakrát trefil Milan Filipi, bývalý hráč a trenér postupového ročníku do první ligy, David Míka a také Miroslav Holec, kterého mohou nejčastěji vídat diváci v brněnské Hale Rondo, kde válčí v barvách tamní Komety. Jednu z asistencí na vstřelené branky si připsal také Milan Kořánek, který se v neděli představí v barvách Písku. Spolu s ním také ještě oblékají písecký dres Zbyněk Neckář, Tomáš Burkoň, Filip Procházka a Jan Řehoř, kteří jsou pamětníci posledního vzájemného utkání.

Písecké trenérské duo Setikovský – Volf se od začátku sezony prezentuje kádrem vlastenců, kteří chtějí bojovat v píseckých barvách o postup do 2.ligy. Na hráčských pozicích ale písecké trenéry bolavá pata netlačí. Onou bolavou patou je pozice brankáře. Pozici nejdůležitějšího hráče měl obsadit, píseckým fanouškům dobře známý, Michal Pinkas, který se však do brány z pracovních důvodů zatím ještě nepodíval. Jak se zdálo z přípravy, místo v brance měl obsadit někdo z juniorských brankářů. Trn z paty však píseckým lodivodům vytrhl jeden z řady velkých talentů písecké brankářské školy, Marek Mazúch, který má ve svých osmnácti letech zkušenosti také z 1. národní ligy a nyní plní služby v extraligové juniorce v jihočeské metropoli, Českých Budějovicích. Píseckému týmu vypomáhá pouze v zápasových dnech, kdy k řece Otavě dorazí, v rámci střídavých startů, odchytat mistrovské utkání Krajské ligy.

Generální podporovatel

Partneři

Partneři ligy