Menu Další Zavřít Zavřít
Aktuální zprávy
     26.04.2021       Petr Eliáš, foto BK Mladá Boleslav

Tomáš Nouza: Motivace pro návrat? Rodina a domov! Hokeji jsem dal všechno

Zbrusu novou akvizicí v píseckém hokejovém klubu je 38letý hokejista ošlehaný první ligou i extraligou Tomáš Nouza. Z Písku odešel jako talentovaný mladík a mezi mantinely dobře známého zimáku se několikrát vrátil na výpomoc nebo v dresu soupeře. Nebudeme daleko od pravdy, když si dovolíme tvrdit, že takřka všude, kde nastupoval, se stal miláčkem tribun. Vyprávět by o tom mohli v Mladé Boleslavi nebo Českých Budějovicích.

V Písku by měl Tomáš Nouza podle svých slov působit jako trenér mládeže, a pokud mu to zdraví dovolí, dohodl se také na spolupráci s A-týmem. "O návratu jsem uvažoval delší dobu. Cítil jsem, že hokeji jsem dal už všechno, a teď je třeba to vracet rodině," říká upřímně hokejista, který naposledy působil v prvoligovém Vrchlabí.

I když měl na konci sezony nepříjemně poraněné rameno, z vlastní vůle chtěl v play-off nastoupit. "Chtěl jsem si ještě tyhle zápasy užít. Pro můj výkon to bylo dost omezující, na play-off hokej to nebylo vůbec dobré, ale chtěl jsem to tak kvůli kabině," popisuje.

"Musel jsem jít na operaci, protože jsem měl přetrhané vazy a urvaný bicepsový sval. Jsem 14 dní po operaci a léčím se. V Písku jsem domluvený, že začnu u mládeže. Od Honzy Kudrny chci odkoukávat hodně věcí. Rád bych pomohl dorostu i juniorům. S vedením A-týmu jsme domluveni, že všechno záleží na momentálním zdravotním stavu," přiblížil další plány navrátilec Tomáš Nouza.

Do Písku se prý velmi těší. "Mám radost, že budu konečně doma. Od 21 let jsem hrál mimo domov. Těším se na ten zimní stadion, znám tam všechny, kteří se kolem hokeje pohybují," svěřil se Tomáš Nouza. I když prý konkrétně 2. ligu nestíhal moc sledovat, je v kontaktu s lidmi, kteří mají k píseckému hokeji co říct.

Aktuálně Tomáš Nouza podstupuje léčbu operovaného ramene a dojíždí například na plazmové injekce, které mají urychlit hojení. "Mám rameno v ortéze, ještě minimálně týden to tak bude," hlásí písecký odchovanec.