Tomáš Rod: Vzhlížet k cíli je jediná správná cesta

Během necelého měsíce volna a individuální přípravy hokejistů A-týmu postupně po pohovorech s hráči krystalizuje kostra druholigového kádru pro nadcházející ročník. Trenéři Luboš Rob a Václav Šrámek mohou pro tuto sezonu počítat s další cennou posilou. Do žluto-modrého dresu se vrací odchovanec a hokejista ošlehaný především druhou nejvyšší soutěží Tomáš Rod.

Právě dvatřicetiletý Tomáš Rod bude v týmu jediným pamětníkem úspěchu starého deset let, kdy byl u postupu do první ligy. Následovala dlouhá štace v prvoligovém Ústí nad Labem, odkud si Tomáš Rod odskočil také do mateřského Písku, a na chvíli i do extraligových Pardubic. Extraligové zkušenosti sbíral i v Českých Budějovicích a Mladé Boleslavi. Poslední sezony trávil Tomáš Rod v Mostě a druholigových Řisutech. Po roční pauze se k hokeji vrátí doma v Písku!

Pro redakci webu www.ihcpisek.cz popsal, jak se jeh návrat do Písku zrodil. "Nedávno jsme se přestěhovali do Písku. Myslel jsem si, že budu hrát už jenom krajský přebor za Radomyšl, protože jsem to slíbil kamarádovi Kubovi Šimoníkovi. Druhá liga je náročná soutěž a přiznám se, že kdyby měla další sezona Písku vypadat jako ta poslední, asi by mě to nebavilo. Pak se situace otočila - v květnu mi volal předseda klubu pan Tramba a popsal mi nějakou vizi s možným návratem dalších Písečáků. To mě oslovilo. Kubovi Šimoníkovi se tímto tedy budu muset omluvit," hlásí Tomáš Rod.

Jednání se zástupci nové společnosti IHC Písek 2020 s.r.o., která má pod křídly A-tým, proběhla úspěšně. "Začal jsem o nabídce přemýšlet. Doma mě v tom podporovali, takže jsem se rozhodl, že když to půjde s prací skloubit dohromady, budu hrát za Písek. Práce mi asi neumožní odehrát všechny zápasy, ale aby dávala naše spolupráce nějaký smysl, dávám si hranici nějakých 30 zápasů," říká Tomáš Rod, který přichází na roční hostování. Přiznává, že nové mladé spoluhráče v kabině moc nezná. "Znám se Martinem Parýzkem a Honzou Sýbkem. A taky s Honzou Polatou, proti kterému hrál. Jinak jsou pro mě kluci noví. Asi budu v kabině nejstarší hráč, ale to mi nevadí. Cítím se mezi mladšími kluky dobře," říká Rod.

Poslední změny kolem dospělého hokeje v Písku vítá. "Bez motivace se nedá dělat nic. Jediná správná cesta, jak hokej v Písku nastartovat, je vzhlížet k nějakému cíli. Budu držet palce," vrací se Tomáš Rod k posledním změnám v klubu, kdy vedení dospělého hokeje převzala parta kolem generálního manažera Erika Svobody, sportovního manažera Luboše Roba a obchodního manažera Zdeňka Šťastného. "Písecký hokej potřebuje vrátit důvěru a tohle je správná cesta. Už teď je vidět mezi lidmi ohlas, ve městě se o tom baví, i se mě ptali, jestli budu hrát. To mě překvapilo, protože jsem o tom s nikým nemluvil. Ale Písek je prostě malé město," směje se Tomáš Rod.

Prozradil, že do tréninku se vrací po roční odmlce. "V květnu jsem znova začal. Do té doby jsem hokej neřešil a zprávy z dění kolem hokeje začal sledovat, až když jsem začal uvažovat, že bych zase začal hrát. Narodilo se nám dítě, řešili jsme stěhování, do toho práce... A abych toho neměl málo, přihlásil jsem se na školu. Na hokej jsem neměl myšlenky a přiznám se, že mi nechyběl. Když se ale ukázala možnost hrát za Písek, dostal jsem novou motivaci. Chci to zkusit a uvidíme, jak to dopadne," pokračuje Tomáš Rod.

V poměrně stále mladém píseckém týmu bude jediným pamětníkem postupu do první ligy před deseti lety. Pak se ještě u Otavy objevil krátce na skok při střídavých startech z Ústí nad Labem. "Postup byl skvělý. Je to jeden z nejhezčích hokejových zážitků. Chodilo plno fanoušků, lidi tím žili. Při střídavých startech z Ústí nad Labem o pár let později mi měsíc v Písku pomohl k nastartování. Zahrál jsem si v první lajně s Martinem Heřmanem, nakoplo mě to a sezonu jsem pak dohrál solidně. Na obě anabáze mám dobré vzpomínky," dodává Tomáš Rod.

Generální podporovatel

Partneři

Partneři ligy