Trenér Tomáš Matušík: Musíme si udržet nasazení a chuť

Start 2. hokejové ligy klepe na dveře. Písek rozehraje soutěž na domácím ledě ve středu proti Příbrami. Před začátkem nového ročníku okomentoval dění kolem týmu trenér Tomáš Matušík.

Písecký trenér se ohlédl za celým přípravným obdobím. „Od 25. července jsme absolvovali skoro osmitýdenní přípravu. Natrénovali jsme toho hodně, přístup kluků byl výtečný, i když toho měli hodně. Sehráli jsme sedm přípravných zápasů - některé se podařily, některé méně. Nějakým způsobem nám vykrystalizovala sestava ve třech pětkách, se kterými půjdeme do prvního zápasu s Příbramí,“ říká kouč.

Věří, že tým nebude mít problémy s nasazením a chutí hrát. „Velice slušně v přípravě chytali oba gólmani, jsou vyrovnanou dvojící. Musíme zlepšit přesilovky a bránění oslabení. Pracujeme na tom,“ říká Tomáš Matušík.

Zápasová generálka v německém Pasově podle něj nebyla ideální. „Nedá se říct, že by chybělo nasazení, ale byly tam specifické podmínky. Velké teplo, vlhko, mlha. Ale soupeř to mě stejné, může nás to potkat i v sezoně. Propadli jsme herně, a hlavně v obranné činnosti. Ale to jsme si už vyříkali v kabině,“ hlásí písecký kouč.

Pohled na los letošní západní skupiny 2. ligy naznačuje, že hochy z královského města Písku čeká výživná směna a měření sil s obrovsky silnými a kvalitními soupeři. „Do 2. ligy se dostaly některé prvoligové týmy, postoupil Chomutov. Skupina vypadá náročně, ale bude to o nasazení a udržení tréninku. Když to dokážeme udržet ve stylu, jaký jsme zvládli v srpnu, tak věřím, že nebudeme mít problémy jako v minulé sezoně,“ dodává kouč.

Konkrétní ambice, cíle a sny si zatím nechává pro sebe. „Tuším, co nás v sezoně může čekat. Doufám, že nepotvrdíme nějaké papírové předpoklady a hlasy některých lidí, že bychom se měli pohybovat jenom dole,“ věří trenér Králů.

První kolo přivede k Otavě tým Baníku Příbram, se kterým hrál Písek dvakrát v přípravě a pokaždé to byl vyrovnaný duel. „Doma jsme vyhráli 3:1, když soupeř nebyl úplně kompletní. Venku jsme sehráli asi nejkvalitnější zápas přípravy a prohráli 3:4 až po nájezdech. Víme, co od soupeře máme čekat. Doufám, že tuto znalost využijeme. Ale na začátek to není snadný soupeř,“ dodává Tomáš Matušík.

Generální podporovatel

Partneři

Partneři ligy