Menu Další Zavřít Zavřít
Rozhovory
     02.05.2021       Petr Eliáš

Trenér brankářů Václav Pipek o angažmá v Brně: Kometa? Velký klub, obrovská výzva

Na nově zveřejněné soupisce extraligové Komety Brno figuruje u realizačního týmu také jméno píseckého kouče brankářů Václava Pipka (na snímku vlevo), který je také známý svou úzkou spoluprací s gólmanem Jakubem Kovářem, elitním brankářem KHL, nebo hokejovým svazem. Na postu trenéra gólmanů by měl Václava Pipka u Otavy nahradit v Písku dobře známý brankář Filip Kubiš, který v minulých sezonách chytal ve Francii.

Václav Pipek redakci webu www.ihcpisek.cz prozradil, jak se jeho trenérský přestup do týmu brněnské Komety zrodil. "Jedno odpoledne jsem dostal SMS od nového trenéra pana Kalouse, zda mi může zavolat. Po tom, co jsme se spojili a sdělil mi nabídku, jsem měl nějaké dvě hodiny na to, abych si všechno rozmyslel a probral to s partnerkou a nejbližšími," líčí Václav Pipek nabídku, která se dá těžko odmítat.

Odezva od nejbližších prý byla kladná. "Samozřejmě mě podpořili, takže nebylo vůbec co řešit. Je to Kometa, velká značka, velký klub...," uvádí trenér, který se u Otavy věnoval i malým hokejistům. "Očekávání jsou samozřejmě velká. V Brně se nehraje jen na cíle, jako je účast v play-off. Co jsem měl možnost zatím zjistit, kompletně vše se tam mění," popisuje Václav Pipek.

Neskrývá radost z nabídky z klubu, který má v současném českém hokeji zvuk. "Je to celé obrovská výzva, prostě bomba. Jdu do toho s pokorou, ale s velkým natěšením do práce. Dostal jsem od pana Kalouse obrovskou možnost a udělám maximum, aby byla Kometa úspěšná," dodává Pipek.

Na aktuální soupisce Komety Brno momentálně figurují brankáři Karel Vejmelka, Lukáš Klimeš a Michael Schnattinger.