Týden hokeje v Písku si všichni užili

Kolem čtyřicítky dětí si nenechalo ve středu 20. září ujít akci Týden hokeje, kterou spolupořádal Český svaz ledního hokeje s klubem IHC Písek v rámci projektu Pojď hrát hokej. Na ledové ploše píseckého stadionu se účastníci akce mohli vyřádit pod dohledem trenérů a hráčů IHC Písek. Na své si přišli všichni - úplní začátečníci mohli zdokonalovat první krůčky na bruslích, zdatnější bruslaři pak při zábavných hrách procvičovali například koordinaci.

Před zahájením akce dostali rodiče stručné a důležité informace o možnostech přihlásit děti na hokej. Dověděli se, že současný hokej boří mýty a není vůbec drahým sportem. Písecký klub pro velký hokej vychoval například vítěze NHL Stanislava Neckáře, elitní reprezentanty Jakuba Kováře a Jana Kováře a další slavná jména, jako Jan Němeček, Daniel Přibyl, Tomáš Nouza, Jan Rutta, Miroslav Indrák, Roman Vráblík a další. "Pro začátek s hokejem je ideální věk mezi čtyřmi a osmi lety. Na první lekce stačí dětem brusle, jakákoliv helma a rukavice," řekl rodičům sekretář klubu Jan Kudrna.

Kurzy pro nejmenší pořádají v Písku každou středu od 16 do 17 hodin a každou neděli od 17 do 18 hodin. Klub umožňuje a nabízí zapůjčení výstroje na dva roky za mírný poplatek, což představuje ideální možnost hokej vyzkoušet bez obav nákupu vlastní výstroje. Členský příspěvek je pak 1500 korun na rok a jak Jan Kudrna připomněl, trenéři se o děti starají deset měsíců v roce. Hokej není jen bruslení ve výstroji. Při pestrých trénincích se trenéři zaměřují i na fotbal, běh, obratnost, gymnastiku, basketbal nebo florbal. Lední hokej je prostě zábavnější, než očekáváte! Navíc je díky neustále se zdokonalující výstroji i daleko bezpečnější, v dětských kategoriích navíc i bezkontaktní sport.

Snímky z akce Týden hokeje najdete v sekci FOTOGALERIE.

Generální podporovatel

Partneři

Partneři ligy