V Písku se konal Týden hokeje

Ve středu 24. ledna se na zimním stadionu v Písku konala náborová akce Týden hokeje, kterou pořádal Český svaz ledního hokeje ve spolupráci s klubem IHC Písek. Organizátoři napočítali 25 přihlášených dětí, které si pak na ledové ploše vyzkoušely různé bruslařské soutěže. Pro úplné začátečníky na bruslích samozřejmě nechyběla vyhrazená plocha pro výuku základů bruslení.

Po registraci se konala i krátká prezentace pro rodiče. Ti se dověděli, že hokej je při současné kvalitě výstroje a zpřísňujícím se pravidlům velmi bezpečný sport. Do šesté třídy se dokonce hraje bezkontaktně. Písečtí trenéři také vyvraceli mýty o tom, že hokej je příliš drahý sport. Do prvních náborů postačí dětem jen brusle a jakákoliv přilba a rukavice. Pokud se pak rodina rozhodne pro dráhu hokejisty, je možné si za výhodný poplatek výstroj půjčit. Odpadne tak rozhodování, jestli vybavení kupovat, když nevíte, zda malý hokejista u tohoto sportu vydrží.

Z písecké hokejové líhně pochází celá řada slavných českých hokejových odchovanců. Z těch momentálně nejznámějších a aktivních jsou to jistě bratři Jakub a Jan Kovářovi, kteří hrají KHL. Odchovancem je také Jan Rutta z NHL nebo brankář Marek Mazanec. Písek má také vítěze Stanley cupu - je jím Stanislav Neckář.

V Písku probíhají od září nábory ročníků 2007 až 2012. Nábory se konají ve středu od 16 hodin a v neděli od 17 hodin.

Generální podporovatel

Partneři

Partneři ligy