Menu Další Zavřít Zavřít
Rozhovory
     20.06.2019       Petr Eliáš

V Písku se konaly kempy Jakuba Kováře. Jeho trenér Václav Pipek zamíří z IHC do Ruska

Na píseckém zimním stadionu se konaly dva kempy pro amatérské a mladé gólmany. Zaštítil je český reprezentant a písecký odchovanec Jakub Kovář, jehož osobním koučem je trenér brankářů a mládeže v IHC Písek Václav Pipek. Ten oba kempy okomentoval a prozradil své další plány na nadcházející sezónu.

Letos už Jakub Kovář tráví v Písku třetí letní přípravu, kterou spojuje s předáváním zkušeností. Odezva na kempy je obrovská, například na letošní kemp amatérských brankářů dorazili borci ze Slovenska, Německa i z druhého konce republiky. Ujaly se i mládežnické kempy, kde organizátoři nabízejí velký luxus v podobě zázemí a trenérského obsazení.

„Za ta léta jsem objel kempů hrozně moc. Chtěli jsme jít jinou cestou, než ostatní. Pojali jsme kempy hodně individuálně. Brankář, to je totiž takový individuální sport v kolektivní hře. Nechceme na kempech vydělávat, ale jen pokrýt náklady. A pak si můžeme dovolit trenéry, jaké tu máme. Máme jednoho trenéra na tři gólmany, mě jako hlavního trenéra a Kubu Kováře jako dalšího trenéra. V jednu chvíli je nás na ledě devět trenérů na 21 dětí, což je obrovský luxus. Dalšího trenéra máme na suchou přípravu,“ říká Václav Pipek. Letní kempy by tomto duchu měly pokračovat i do budoucna.

Václav Pipek teď oznámil žhavou novinku – od nové sezóny bude působit jako Kovářův osobní trenér přímo v Jekatěrinburgu v KHL. „Už během letošní sezóny jsme to řešili a jsem strašně rád, že Kuba je s mou prací spokojený. Letos jsem za ním létal častěji, než předchozí sezóny, a někdy v polovině ročníku se mě dotázal, jestli bych se za ním nechtěl přesunout. Řekl jsem, že samozřejmě ano. Je to obrovská výzva a myslím si, že v Evropě už nejde jít výše,“ dodává Václav Pipek, který si uvědomuje, jak náročné bude navázat na skvostná čísla Jakuba Kováře z minulé sezóny.

Osobní kouč reprezentačního gólmana ale věří, že limity se dají ještě posouvat, i když je laťka posazená hodně vysoko. „Chtěl bych poděkovat , hráčům, rodičům a klubu IHC Písek za pěkných pět let. Rád se sem kdykoliv vrátím. Největší poděkování patří Honzovi Kudrnovi, který je člověkem na svém místě. Dělá toho pro klub hodně,“ doplňuje Pipek.