V charitativním zápase Písek vyzve univerzitní reprezentaci

Vysokoškolský hokej si v našich končinách získává stále větší popularitu. Jeho kvalitu budou moci okusit i písečtí hokejisté, kteří se v pátek 28. prosince na domácím ledě utkají s výběrem akademické reprezentace. Ta si v Písku uspořádala přípravný jednodenní kemp před zimní světovou univerziádou, která se bude konat v březnu v ruském Krasnoyarsku. Zápas v Písku bude součástí charitativní akce Bojujeme za Šimona. Vstup bude otevřený jen od řeky a benefiční vstupné 30 korun půjde opět rodině nemocného Šimona Šrámka z Písku. Součástí zápasu bude i doprovodný program, jako je krasobruslařské vystoupení a soutěž pro diváky.

V širší nominaci vysokoškolské reprezentace se v listopadu objevila také početná skupina píseckých hokejistů - studentů. Dres v národních barvách oblékli brankář Richard Kříž a hráči Vladimír Hanus, Jan Turek, Martin Koupal, Jakub Šuhaj, Jakub Volf, Jan Marcilis a David Matějka, který je v Písku na střídavé starty z pražské Slavie.

Tentokrát Písečáci v nominaci nejsou, zřejmě kvůli tomu, že je trenéři reprezentace uvidí v píseckém dresu a mají tak možnost zkusit i další jména. Jako hráč Slavie byl opět nominován David Matějka, který tak možná nastoupí proti týmu, v jehož dresu aktuálně hraje 2. ligu. Jinak reprezentační soupiska čítá další velmi zajímavá jména většinou ze 2. ligy. Nominováni tak jsou například šumperští hráči Ondřej Haloda a Milan Ostřanský, Lukáš Bureš ze Žďáru nad Sázavou, Tomáš Hajič z Tábora a Erik Hložánek a Jan Sedlák z Hodonína.

Nominace univerzitní reprezentace

NED Hockey Nymburk - Arnošt Daniel, Josefus Petr, Kolouch Daniel, Král Petr
HC Sokolov Rulík - Adam, Hohl Dominik
HC Slovan Ústí n. Labem - Březák Jakub
HK Trutnov - Bezděk Lukáš, Vácha Lukáš
HC Kobra Praha - Matějček Martin
HC Černošice - Krudenc Václav, Pulkrab Marek
HC Slavia Praha - Duda Tomáš, Matějka David
SC Kolín - Kozák Luboš
HC Tábor - Hajič Tomáš
Rytíři Kladno - Stáhal David
HC Šumperk - Haloda Ondřej, Ostřanský Milan
HC Vítkovice Ridera - Adamík Vojtěch, Kafka Dominik
HC Tatra Kopřivnice - Bail Marek, Gola Patrik, Kropka Adam
SHK Hodonín - Hložánek Erik, Sedlák Jan
SKHL Žďár n. Sázavou - Bureš Lukáš
HC Orlová - Ballner David, Smrčka Marek
SK Trhači Kadaň - Novák Daniel, Rindoš Josef
HC RT Torax Poruba - Dufek Jan
UK Praha - Pírs David

Generální podporovatel

Partneři

Partneři ligy