V pondělí do Písku zavítá atraktivní soupeř - Dukla Jihlava

Písečtí hokejisté se budou v pondělním, domácím zápase odčinit těsnou porážku z Berouna. Úkol to ovšem nebude jednoduchý, protože k Otavě zavítá jihlavská Dukla, která se aktuálně drží v první trojce prvoligové tabulky. Který tým bude úspěšnější, to se dozvíme již v pondělí. Úvodní buly je naplánováno na 18. hodinu.

HC Dukla Jihlava

Tradiční účastník první ligy, momentálně dle postavení v tabulce třetí nejlepší hokejový tým ve druhé nejvyšší soutěži. Písečtí na Jihlavské nevzpomínají zrovna v dobrém. V loňské sezoně se naši hokejisté s Duklou utkali celkem dvakrát a oba duely nakonec vyzněly lépe pro tým z Vysočiny.

Poprvé v devátém kole. Zápas s Jihlavou se nevyvíjel vůbec špatně a Jihočeši šli v předposlední minutě první části do vedení. Dukla ale dvěma góly na začátku prostřední třetiny převzala otěže zápasu do svých rukou a v závěrečném dějství pak Čachotský svým gólem rozhodl o vítězi. Na stav 1:3 Písek už reagovat nedokázal a tři body tak odcestovali na Vysočinu.

Ve dvacátém čtvrtém kole čekala písecké hokejisty odveta v Jihlavě. Písečtí dlouhou dobu pomýšleli na bodový zisk. Po bezbrankové první třetině se diváci gólu dočkali hned na začátku druhé periody, kdy se domácí dostali do vedení. Vyrovnání zařídil Jan Fadrný a tak šli hráči do kabin za nerozhodného stavu. Ve třetí části ovšem Dukla potvrdila roli papírového favorita a v rozmezí sedmi minut zasadila píseckým hokejistům tři přesné zásahy. Na konečných 4:2 uzavřel skóre Lukáš Luňák.

Statistikám Dukly jasně vévodí Aleš Padělek, který v pěti odehraných utkání zaznamenal dvě branky a osm asistencí! Nejlepším střelcem Jihlavských je Daniel Hodek, který se dokázal prosadit již čtyřikrát. Další hráči, na které si naše defenzíva bude muset dát pozor jsou: Petr Domin (3+1), Michal Jeslínek (1+3), ale i na obránce Tomáše Kolafu (1+3)

Jasnou jedničkou v bráně Jihlavy je Dominik Halmoši. Hráč, který v loňské sezoně působil i ve druhé nejvyšší soutěži v Německu (v dresu EHC Lausitzer Füchse) letos zasáhnul do všech pěti letošních zápasů. Úspěšnost Dominika se pohybuje těsně pod hranicí čísla 92.

Dukla Jihlava v posledním kole přivítala na svém ledě Horáckou Slavii Třebíč, a rozhodně se bylo na co dívat. Na první derby Vysočiny si našlo cestu 3257 diváků! Po gólových hodech nakonec vítěznou trefu obstaral Tomáš Kolafa. Jihlava tak po třetinách 3:1, 2:2, 1:2 zvítězila na svém ledě 6:5. Neuvěřitelný výkon v utkání předvedl Aleš Padělek, který celkem zaznamenal šest kanadských bodů - jeden gól a pět asistencí!