V sobotu na farmu libereckých Tygrů

Sobotní utkání odehrají hokejisté Písku na ledě aktuálně jedenáctého celku prvoligové tabulky. Benáteckým se v posledních zápasech dařilo, také Písek by si však po bodovém půstu rád spravil chuť. Jak sobotní souboj dopadne, to napoví podvečerní zápas u Jizery, který začíná v 17 hodin.

HC Benátky nad Jizerou

V loňském ročníku skončili hokejisté Benátek nad Jizerou po základní části na desátém místě prvoligové tabulky. V předkole play-off se následně střetli se sedmým Znojmem a lépe postavený tým po základní části nakonec Benátkám zabránil v postupu do dalších bojů.

K příliš velkým změnám u Jizery nedošlo. Kádr opustil Jiří Kudrna, který zamířil právě do Písku. Vábení Mladé Boleslavi vyslyšel Marek Loskot, nakonec mu však byly do benáteckého týmu vyřízeny střídavé starty. Tým před startem soutěžního ročníku opustila také dvojice obránců, a to Petr Hrach a Martin Ton. Poslední změnou byla výměna Václava Drábka za Jána Bendika. Oba hráči by se do svých týmů měli vrátit na konci ledna.

Nejzvučnější posilou pro novou sezonu se stal Tomáš Klimt. Šestatřicetiletý forvard hrál naposledy ve Vrchlabí, do Benátek však na hostování přichází z extraligové Komety Brno. Benátky ukořistily z Vrchlabí ještě jednoho hráče, a to obránce Aleše Válu, který už se v benáteckém dresu objevil krátce v průběhu loňské sezóny.

Benátky jsou farmou Liberce a spoléhat tak mohou i na hráčskou výpomoc týmu z extraligy. Hostování se zpětným střídavým startem mají z Liberce zajištěni obránce Jan Holub a útočníci Lukáš Vantuch, Antonín Dušek, Michal Bárta a Daniel Špaček. Za stejných podmínek může u Jizery nastoupit také brankář Tomáš Vošvrda.

Benátky spolupracují ještě s jedním klubem. Druholigovou farmou je Nymburk a také odsud může pár hráčů nakouknout do první ligy. Jmenovitě se jedná o brankáře Vratislava Vajnera, obránce Davida Müllera s Petrem Ulrychem a útočníky Jakuba Klímu s Tomášem Liškou.

Oba týmy se potkaly v soutěžním ročníku již dvakrát. Nejprve v desátém kole. Ze třech bodů se tehdy radoval Písek. Po jedenačtyřiceti vteřinách vyjel zpoza brány Plášek a zamířil přesně nad jeho lapačku. Stav 0:1 svítil na ukazateli skóre až do samotného závěru třetí části, kdy výhru Písku zpečetil Martin Výborný do prázdné brány. Druhý zápas se odehrál v prosinci u Otavy a také v tomto případě se z výhry radovali hosté. Benátky v Písku vyhrály 4:1.

Jaké je aktuální postavení benáteckého celku? Týmu od Jizery patří jedenáctá příčka, na kterou ho řadí negativní skóre 99:102 a 50 získaných bodů.

V brance dostával během dosavadních zápasů nejvíce prostoru Jiří Stejskal a nepočínal si vůbec špatně. Zatím se může pyšnit vizitkou 92,59% úspěšnosti a 2,64 gólu na zápas. Do osmi zápasů zasáhl Michal Nedvídek a stejný počet odchytal také již zmíněný Tomáš Vošvrda, kterému se v dresu Benátek velmi dařilo.

V obraně sbírá body především dvojice Michal Pavlů a Petr Kolmann, kteří výrazně vyčnívají nad ostatními beky. V předních řadách se daří urostlému Tomáši Urbanovi. Útočník, jehož výška přesahuje dva metry, nasázel v dosavadních zápasech devatenáct gólů a s osmatřiceti kanadskými body vévodí tabulce produktivity svého týmu. Dalšími úspěšnými bodovateli jsou Petr Kica, Tomáš Klimt nebo Lukáš Krejčík.

Oba celky v minulém kole

IHC KOMTERM Písek nastoupil doma proti Litoměřicím (1:3) v této sestavě: Hrubec - Vráblík, Výborný, Porcházka, Všetečka, Jan Kudrna, Vomela - Zdráhal, Fadrný, Ferebauer - Polodna, Bauer, Jiří Kudrna - Diviš, Suja, Ježek - Kellner

Tým HC Benátky nad Jizerou nastoupil v Třebíči (4:3 po sn.) v tomto složení: Vošvrda - Kolmann, Štich, Bendik, Kajínek, Ulrych, Vála, Tondr - Klimt, Urban, Krejčík - Kica, Skořepa, Vantuch - Kopic, Jech, Bárta - Nevyhoštěný, Pabiška, Hudíček - Liška.

Webové stránky soupeře

Více informací o benáteckém hokeji se můžete dozvědět na oficiálním webovém portálu našeho sobotního soupeře - HC Benátky nad Jizerou.

Generální podporovatel

Partneři

Partneři ligy