V sobotu na led tradičního účastníka

První liga vstupuje do druhé fáze základní části a první soupeř, se kterým se Písek střetne podruhé, bude SK Horácká Slavia Třebíč. První vzájemný duel hraný u Otavy vyhráli Třebíčští, podaří se Písku vrátit soupeři porážku z vlastního kluziště? Zápas začíná v 17:30 a pokud se na něj sami nevypravíte, můžete ho sledovat prostřednictvím serveru onlajny.cz.

SK Horácká Slávia Třebíč

Třebíčtí hokejisté patří již k tradičním účastníkům 1. hokejové ligy. Do druhé nejvyšší soutěže postoupila Třebíč společně se Znojmem v sezóně 1996-97, od té doby také panuje mezi oběma soky z nedalekých měst značná rivalita. V minulém ročníku se Třebíčtí umístili na velmi pěkném pátém místě, které je opravňovalo zahrát si předkolo play-off. Po vyrovnané bitvě s Vrchlabím, kde musely rozhodnout až samostatné nájezdy pátého zápasu, se šťastnějším týmem stala Třebíč. V dalším kole už však Horácká Slavia nestačila na mužstvo Hradce Králové.

V letní pauze došlo v kádru Třebíče k několika změnám. Mezi novými tvářemi v mužstvu můžeme vidět například Zdeňka Okála, Davida Ostřížka či Jana Pohla, kteří přišli na hostování z extraligových mužstev. Dalšími nováčky v třebíčském dresu jsou útočníci Marek Laš nebo Peter Kocák a trenéři jistě budou spoléhat také na zkušeného zadáka Ondřeje Malinského, který se během své kariéry zastavil na jeden ročník právě v Písku.

V letním období Třebíč získala také dalšího beka Radima Ostrčila, který si v jednom ročníku zahrál kanadskou OHL v týmu Ottawa 67´. Na místo hlavního gólmana přišel před sezonou čtyřiadvacetiletý Radek Fiala z Ústí nad Labem.

Hlavními oporami předních řad jsou odchovanci Lukáš Nahodil, který hraje střídavě za úřadujícího mistra z Pardubic, a Vilém Burian, který trochu překvapivě na první gól v sezóně zatím čeká. Stejný hráč Třebíče může nastoupit za partnerský klub Písku, HC MOUNTFIELD. Velmi platným hráčem je také Petr Obdržálek.

Na písecké straně nefiguruje nikdo, kdo by byl s Třebíčí blíže spjatý, dva hráči ale v minulosti třebíčský dres oblékli. Jmenovitě jde o útočníky Jiřího Ferebauera a Vladimíra Stejskala.

Statistikám mužstva vévodí trojlístek hráčů. Útočníci Laš, Vondráček a Zahradník mají shodně po osmi kanadských bodech. Střelecky se nejvíce daří Zdeňku Okálovi a Davidu Dolníčkovi. Oba zaznamenali pět branek. V obraných řadách se daří Ondřeji Malinskému (3+1). Pozici jedničky plní, jak už bylo naznačeno výše, Radek Fiala a zatím si nevede vůbec špatně. Svou úspěšnost drží těsně pod hranicí 92 procent. Do třech zápasů zasáhl také náhradník Pavel Míča.

Třebíčští odstartovali sezonu velmi dobře a po čtyřech kolech měli na svém kontě 9 bodů. Postupně se ale tým z Vysočiny začal tabulkou propadat a nelichotivé výsledky vyústily změnou na postu hlavního trenéra. Roman Mejzlík se posunul do role asistenta a jeho pozici přebral Kamil Pokorný.

Oba celky v minulém kole

IHC KOMTERM Písek se v Kadani (4:2) představil v této sestavě: Jágr - Procházka, Kalečík, Heš, Výborný, Vojta, P. Novák, Všetečka - Ferebauer, Bauer, Nedvěd - Dragoun, Kudrna, Pšurný - Slavík, Kopecký, Stejskal - Mikšovský, Suja, Polodna - Kellner.

Tým SK Horácká Slavia Třebíč nastoupil v domácím utkání proti Benátkám (3:4 po prodloužení) v tomto složení: Míča - Malinský, Dudáš, Ostrčil, Sláma, Hrbáček, R. Kadela, Sedláček, Bulička - Burian, Dolníček, Laš - Hampl, Ostřížek, Obdržálek - E. Kadela, Dočekal, Vondráček - Čech, Zahradník, Okál.

Webové stránky soupeře

Více informací o vrchlabském hokeji se můžete dozvědět na oficiálním webovém portálu našeho sobotního soupeře - SK Horácká Slavia Třebíč

Generální podporovatel

Partneři

Partneři ligy