V sobotu za vedoucím mužstvem první ligy

Po utkání s jedním favoritem ligy, čeká naše hráče zápas proti dalšímu velmi silnému týmu. Hokejisté trenéra Chlustiny mají namířeno do Chomutova, který se vyhřívá na samotném vrcholu prvoligové tabulky. Podaří se našim hráčům zopakovat skvělý předvedený výkon proti Ústeckým Lvům a pomýšlet tak na zisk bodů. Uvidíme v sobotu, úvodní buly bude vhozeno v 17:30. Toto utkání bude pikantní pro našeho nového trenéra, který v tomto městě hrál i trénoval.

KLH Chomutov

Tak, jako náš předešlý soupeř Ústečtí Lvi, patří k tradičním účastníkům a favoritům první ligy i hokejisté Chomutova, což letos potvrzují. Náš sobotní soupeř je na samotném vrcholu prvoligové tabulky. Severočeši mají na svém kontě sedmačtyřicet bodů a druhé Ústí na ně ztrácí tři body. Chomutovští hokejisté v letošní sezoně nestačili v základní hrací době pouze na Berounské Medvědy a „Rebely“ z Havlíčkova Brodu. Porážek v nastaveném čase mají Severočeši celkem čtyři. Obdivuhodná je statistika výher, v této kolonce mají Chomutovští číslo 13.

Chomutov, spolufavorit první ligy, který se nachází především na předních pozicích se v minulé sezoně dokonce pokoušel o postup do extraligy. Baráž o nejvyšší soutěž hráli hráči Chomutova proti Mladé Boleslavi, které ovšem podlehli 4:1 na série. Po odstoupení z extraligy týmu Znojma byla ještě naděje, že by KLH Chomutov od tohoto Jihomoravského hokejového klubu licenci odkoupil. Nakonec se však majitelem licence stala brněnská Kometa. Ovšem při pohledu na soupisku Chomutova je zřejmé, že jejich cíle pro letošní sezonu budou příčky nejvyšší, možná i postup do kýžené extraligy.

Hráči KLH Chomutov

Mezi největší opory chomutovského hokeje bezesporu patří Radek Duda, útočník s extraligovými zkušenostmi, například z Českých Budějovic či Slavie Prahy. Letos se mu velmi daří, což dokazuje jeho statistika. Za osmnáct utkání vstřelil sedm branek a na třinácti se podílel asistencí. Další, na kterého si naše defenzíva bude muset dávat dobrý pozor je Petr Jíra. I tento útočník prožívá dobré časy, v kolonce vstřelených branek má číslo 8, asistencí si letos připsal devět. Dalším nejproduktivnějším útočníkem v pořadí, je: Marek Sikora (3+12). Nejlepším střelcem Chomutova není ani Duda, ani Jíra, v tomto směru je jednoznačně nejlepší Filip Seman, který letos zaznamenal již jedenáct branek.

V defenzívě Chomutova se rovněž nachází spoustu známých jmen. Dalším hráčem, který má zkušenosti z nejvyšší soutěže je Jan Benda (3+8), v minulých sezonách jsme tohoto urostlého obránce mohli vidět v dresech: Litvínova, Mladé Boleslavi, či Plzně. David Havíř (2+8). Toto jméno je spojeno především se dvěma kluby: Znojmo a Pardubice, se kterými v minulé sezoně vyhrál titul mistra České republiky.

V chomutovské svatyni hájí trojice gólmanů: Alexandr Hylák. V letošní sezoně zasáhnul do pěti utkání, jeho průměr činí 3,15 branky na jeden zápas. Jedničkou je Miroslav Hanuljak, který letos inkasoval průměrně dvě branky na jeden zapas. Nejlepší statistiku má Kamil Jarina, který ze tří zápasů lovil kotouč ze své brány pouze pětkrát. Průměr obdržených branek na zápas má výborných 1,67.

Vzájemný zápas Písek - Chomutov:

Severočeši od prvních minut naše hokejisty jasně přehrávali a Písek se dostával do šancí jen ojediněle. Po dvou třetinách skóre narostlo na 0:4. Ve třetí části sice domácí svou hru zlepšili a dokázali si vytvořit několik stoprocentních šancí, ovšem ani jednu nedokázali přetavit v gól. Nakonec zvítězili hráči Chomutova 5:0.

Ostatní zápasy 22. kola:

Ústí nad Labem - Olomouc 17:00

Havlíčkův Brod - Třebíč 17:00

Znojmo - Benátky nad Jizerou 17:30

Beroun - Kadaň 17:30

Tábor - Jihlava 18:00

Vrchlabí - Chrudim 18:00

Hradec Králové - Litoměřice 18:00

Sestavy mužstev:

KLH Chomutov se v posledním kole představil na ledě Benátek, odkud si Chomutovští odvezli dva body za výhru po nájezdech 2:1. KLH Chomutov nastoupil v této sestavě: Hanuljak - Mucha, Bombic, Havíř, Pavlas, Mudroch, Prošek, Rutta, Pulpán - Hluchý, Zucker, Selingr, Jíra, Kraft, Benda, Davídek, Seman, Kůs, Z. Skořepa, Radulay, Kuběna.

IHC KOMTERM Písek se v posledním kole představil na domácím ledě proti Ústeckým Lvům a po sympatickém výkonu si Písečtí ze zápasu odnesli dva body rovněž za výhru po nájezdech 5:4. Písek nastoupil v tomto složení: Pinkas (8. Jágr) - Procházka, Kalečík, Vráblík, Výborný, Dvořák, Všetečka – Stejskal, Dragoun, Kudrna – Bauer, Fadrný, Ferebauer – Luňák, Slavík, Suja – Stránský, Nedvěd, Polodna – Kellner.

Generální podporovatel

Partneři

Partneři ligy