Válečné tažení Králů z Písku začne v Příbrami

Nováčkem letošního ročníku 2. ligy je celek ze středočeské Příbrami. A právě na jeho ledě otevřou aktuální ročník třetí nejvyšší soutěže Králové z Písku, kteří tento nový název a design představili těsně před právě začínajícím ročníkem. Zápas začíná ve středu 11. září v 18.30.

S Příbramí, která pod koučem Tlačilem postavila poměrně silný a nepříjemný tým, se Písek utkal dvakrát v přípravě. Byly z toho po vyrovnaných zápasech dvě písecké prohry, ale v obou střetnutích mohli Jihočeši uspět. Jenže je v přípravě trápila koncovka a důraz v předbrankovém prostoru. Trenér Herr chtěl také zapracovat na přesilových hrách. V prvním mistrovském zápase chce parta kolem trenérů Herra a Šrámka na soupeře vyzrát.

Těsně před startem ligy Písek zveřejnil jméno nové posily - na roční hostování přichází urostlý univerzál Jaroslav Šaršok, který minulou sezonu strávil v silném Hodoníně. Prachatický odchovanec do Hodonína přišel jako útočník, ale sezonu dohrával jako platný obránce. Alespoň na střídavé starty také Písek udržel i brankáře Petr Hamalčíka, který přišel do Písku z Letňan. Jeho výkony nenechaly nikoho na pochybách, že může chytat vyšší soutěž. Mladý brankář přešel do prvoligového Ústí nad Labem, odkud může Písku vypomáhat.

Hlavní brankářskou dvojici však vytvoří v přípravě dobře chytající gólmani Richard Kříž a Josef Štrobl. Druhý jmenovaný přišel v přípravě z nedalekých Strakonic. Aktuální soupisku týmu pro ročník 2019/2020 najdete v samostatné sekci na webu. Redakce do ní bude doplňovat postupně i hráče, kteří se budou průběžně zapojovat. Ať už jde o nadějné juniory, nebo hráče na marodce.

Generální podporovatel

Partneři

Partneři ligy