Ve středu Písek vyzve doma třetí Klatovy, podaří se zvítězit jako v přípravě?

Druhá hokejová liga ve středu pokračuje svým 7. kolem. Písecký tým čeká těžký zápas. Příjedou k němu totiž rozjeté Klatovy, které zatím úspěšně navazují na kvalitní výsledky z přípravy a akutálně se nacházejí na třetím místě osmnáctičlenné tabulky západní skupiny. Podaří se píseckému týmu proti rozjetému soupeři uspět? To ukáže až podvečerní zápas, který startuje v tradičním čase - 18:00.

SHC Klatovy

Ačkoliv se oba soupeři potkaly v přípravných zápasech dvakrát a každý z nich se jedenkrát zaradoval z vítězství, mírným favoritem je se vší pokorou tým Klatov. Ten si zatím v prvních kolech základní části vede velmi dobře a kromě toho, že je nejlépe střílejícím týmem (33 branek), má na svém kontě ze šesti zápasů rovných 15 bodů. Západočeši, kteří jsou farmou Indiánů z Plzně, zvítězili se Žďárem nad Sázavou, Sokolovem, Jabloncem nad Nisou, Kláštercem nad Ohří a Pelhřimovem. Dobře pracující stroj se zasekl pouze jednou, kdy ve vyrovnaném klání těsně prohrál v Kolíně 5:4.

Tým Západočechů vede píseckému obecenstvu všeobecně dobře známý forvard Vladislav Kubeš. Pozor si Písečtí budou muset dát zejména na dvacetiletého plzeňského útočníka Richarda Kristla, který v 6 zápasech zaznamenal neuvěřitelných 20 kanadských bodů za jedenáct branek a devět asistencí, čímž obstaral nebo se podílel na více než polovině branek svého týmu! Všech šest zápasů odchytal ruský gólman Fjodor Kukin. Brankář, který má na svém kontě mimo jiné také jeden start v Kontinentální hokejové lize za tým Jugra Chanty-Mansijsk, loni chytal v Trutnově a před sezonou se snažil získat angažmá v prvoligové Jihlavě, na zkoušce zde ale neuspěl. Nakonec jej však podepsal právě klatovský partner z Plzně jako svého třetí brankáře.

V posledním utkání Klatovy jednoznačně přehrály na vlastním ledě Pelhřimov, a to poměrem 8:4. Výhru režíroval již jmenovaný Krist, který sám dvě branky vstřelil a na dalších pěti se podílel asistencí. Zato Písek se bude snažit zapomenout na trauma z havlíčkobrodského ledu, kde utrpěl nelichotivou porážku 5:0. Vůbec poprvé v sezoně se ofenzivně laděnému týmu nepodařilo vstřelit jedinou branku.

Generální podporovatel

Partneři

Partneři ligy