Ve středu se Písek představí v Milevsku

Písečtí hokejisté odehrají v rámci jedenáctého kola další zápas, letos podruhé v Milevsku. Hráči od řeky Otavy se s tímto jihočeským rivalem v letošní sezoně střetli jednou a to 30.9. Tehdy bylo na programu páté kolo. Naši hokejisté zápas na milevském ledě zvládli a připsali si tři body za výhru 3:4. Milevský tým, který před letošní sezonou prošel velkými změnami si zatím vede průměrně, aktuálně figurují na sedmé pozici za čtyři vyhrané utkání, jedno vítězství v prodloužení a pět proher. Oplatí milevský tým prohru našim hokejistům z prvního vzájemného duelu letošní sezony? A nebo naopak, zvítězí svěřenci Rudolfa Suchánka už po jedenácté v řadě? Na tyto otázky se odpovědi dozvíme ve středu, úvodní buly je naplánováno na osmnáctou hodinu.
Pro naše hráče to nebude vůbec jednoduché utkání, hned z několika důvodů, první je ten, že milevští hokejisté se budou snažit našim vrátit porážku 3:4 z pátého kola, navíc budou mít Milevští opět výhodu domácího prostředí umocněné domácím publikem, pozor si naši budou muset dávat na produktivní milevské hráče, kteří za deset zápasů dokázali vsítit třicet pět branek, což je o sedm gólů méně oproti našemu týmu. Obzvláště střeženým hráčem bude muset být Luboš Voříšek, který v předešlém utkání proti Vodním Lvům z Benešova vstřelil tři branky. Další důvod, jihočeský rival se sice nachází na sedmé příčce, ale od druhého místa v tabulce je dělí pouhé tři body! Tudíž mají velkou příležitost atakovat přední příčky tabulky.

Klubu, který loni útočil na postup do vyšší soutěže odešlo hodně hráčů, včetně trenéra Rudolfa Suchánka, který v milevském hokejovém klubu působil čtyři roky. Tito hráči loni působili právě jako hráči Milevska, nyní oblékají dres Písku: Robert Procházka, Petr Šulčík, Ondřej Žlůva, Miroslav Hájek a Rudolf Suchánek ml.

Naopak tým přišla posílit tato šestice hráčů, jsou to: Petr Škulina, Petr Trieb, Jiří Heřmánek, Martin Hraňa, Jan Žižka a Jakub Růžička.V týmu působí i nadále bývalý kapitán Písku Milan Kořánek.

Podrobnosti z pátého kola: Po bezbrankové první třetině už ve druhé části branky padaly, a to do milevské klece - v rozmezí jedné a půl minuty se trefili Hovora a Šulčík. Ve třetí třetině snížil náskok hostů na rozdíl jediné branky Müller, ovšem za sedmnáct vteřin odpověděl Slavík a za další minutu přidal čtvrtou branku Pavel Procházka. Domácí hráči se však nevzdali a dokázali zápas zdramatizovat, když se trefil znovu Müller a také loňský hráč Písku Nikodém. Milevští měli více než pět minut, aby utkání vyrovnali, jenže to jim nepodařilo. Písečtí si tak tehdy připsali pátou výhru v řadě.

Poslední utkání odehráli Milevští v neděli 25.10. na svém kluzišti proti Benešovu. O vítězství domácích rozhodla první třetina, kterou vyhráli v poměru 4:1. Vše odstartoval Luboš Voříšek, který střelou od modré prostřelil skrumáž před Malíkem. V osmé minutě skóre vyrovnal benešovský Kaňka, ale na jeho gól odpověděl v desáté minutě Voříšek svým druhým gólem. V jedenácté minutě, v početní výhodě přidal třetí branku Lukáš Karpíšek. Poslední slovo v první části měl Hamerle, který střílel do prázdné brány. V úvodu druhé třetiny využili milevští další početní výhodu, trefil se Josef Urbanec. V polovině zápasu vstřelili domácí již třetí branku v početní výhodě, střelcem byl Luboš Voříšek, který tak dovršil svůj hattrick. Benešovští však na oba góly domácích dokázali odpovědět a tak druhá třetina skončila 2:2. Poslední část se Jihočechům nepovedla, benešovští dokázali zápas zdramatizovat zásluhou Verbíka a Nestrašila byl stav dvě minuty před koncem 6:5. Milevští nakonec jednobrankové vedení udrželi a připsali se tak svoji čtvrtou výhru v sezoně. Vodní Lvi, se kterými se písečtí hráči střetnou příští kolo (v sobotu 31.10.) dokázali vstřelit pět branek.

Pravděpodobná sestava Milevska: Žilinčík – Štych, Karpíšek, Trieb, Procházka, Tollinger, Grin – Fořt, Müller, Hraňo, Černý, Heřmánek, Voříšek, Urbanec, Nikodém, Růžička, Kořánek, Hamerle, Zich, Zíb.