Vedení A-týmu představuje vize pro příští sezony

Jak už redakce webu www.ihcpisek.cz informovala, dospělý hokej v Písku převzala do řízení nová organizace - společnost s ručením omezeným IHC Králové Písek 2020. Vedou ji generální manažer Erik Svoboda, obchodní manažer Zdeněk Šťastný a sportovní manažer a zároveň trenér A-týmu Luboš Rob. Řízení mládežnického hokeje zůstává pod zapsaným spolkem IHC Králové Písek vedeným výkonným výborem předsedy Lukáše Tramby.

Nový obchodní manažer A-týmu Zdeněk Šťastný připomíná, že když před třemi roky končil jako předseda výboru klubu, už si myslel, že ho čeká funkcionářský důchod. „Z IHC jsem ale nespustil oči a chodil snad na všechny zápasy. Společně s Erikem Svobodou a Pavlem Horažďovským jsme se setkávali a bavili jsme se o tom, jak by mohla vypadat vize pro písecký hokejový klub, který má velkou tradici.

Zdeněk Šťastný popisuje, že debaty kolem možného vstupu do hokejového klubu probíhaly asi rok a půl. „Po minulé sezoně jsme se rozhodli, že nastal čas na sebe vzít odpovědnost a nabídnout pomoc,“ popisuje Zdeněk Šťastný a zdůrazňuje, že nové vedení dospělého hokeje chce korektně spolupracovat s výborem spolku, který úspěšně řídí mládežnický hokej a daří se mu i nábory malých hokejistů. Nový obchodní manažer připouští, že kvůli dopadům koronavirové pandemie může být rozjezd komplikovanější, ale nové vedení věří, že nezůstane ve svém úsilí osamoceno.

Generální manažer Erik Svoboda říká, že by se svým týmem rád vrátil písecký dospělý hokej tam, kam historicky patří. „Měli jsme štěstí, že předešlé vedení oslovilo na post trenéra a sportovního manažera Luboše Roba. Z toho jsme měli radost, protože on je skutečně velká osobnost. Doufáme, že brzy budeme moci oznámit další dobré zprávy kolem A-týmu. Nejsme ale naivní, abychom si mysleli, že hned v první sezoně budeme bojovat o postup. Cílem této sezony je zajistit ji finančně a začít se během ní připravovat na tu nadcházející, kde už bychom chtěli být silnější,“ popisuje Erik Svoboda a prozrazuje, že A-tým by chtěl dostat do druhé nejvyšší soutěže v horizontu čtyř let. Vyjednávání s klubovým výborem o převzetí vedení dospělého hokeje podle něj probíhalo korektně a ke spokojenosti obou stran.

„Potřebujeme k vzestupu podporu fanoušků, hráčů, města i sponzorů. Od hráčů chceme, aby makali a pomohli vrátit diváky na tribuny! S hráči komunikujeme a žádáme je o trpělivost. Víme, že teď na začátku jim nejsme schopni nabídnout podmínky, jaké bychom všichni chtěli. Ale nabízíme jim vizi, že v průběhu sezony se budou podmínky zlepšovat,“ doplňuje Erik Svoboda.

Nový kouč a sportovní manažer Luboš Rob prozradil, že byl mile překvapený z jednání Lukáše Tramby a Dušana Benáka, kteří jsou ve vedení klubového výboru zapsaného spolku IHC Králové Písek. „Cítil jsem, že už nechtějí opakovat minulou sezonu. Bylo na nich vidět, že chtějí, aby šel písecký hokej zase nahoru. Příchod Erika Svobody a Zdeňka Šťastného byl další impuls. Věděl jsem, že mé rozhodnutí bylo správné. Nestavím se do pozice zachránce a spasitele. Dostal jsem od Písku šanci a vždycky, když něco dělám, chci stoupat nahoru. Ve spolupráci s funkcionáři a hráči bych chtěl budovat tým pro první ligu, která do Písku patří,“ podotkl Luboš Rob.

Písečtí hokejisté teď budou mít skoro měsíc individuální přípravy doma, od 27. července nastoupí na společnou přípravu na ledě. První domácí přípravný zápas odehraje Písek doma 5. srpna s Příbramí.

Generální podporovatel

Partneři

Partneři ligy