Vojtěch Šuhaj: Jsem rád zpátky doma, zájem vedení mě potěšil

Staronovou tváří v kádru druholigového hokejového áčka je 19letý talentovaný útočník Vojtěch Šuhaj. Písecký odchovanec, který doposud oblékal dres juniorů Plzně, v minulé sezoně okusil také atmosféru extraligového A-týmu Západočechů, za které v několika zápasech naskočil v nejvyšší tuzemské soutěži. Jak se jeho návrat k Otavě zrodil a jaké si dává cíle?

"Písek je můj mateřský klub, po sezóně jsme byli v kontaktu s panem Robem a vedením. Řekli mi, že o mě mají velký zájem, což mě hrozně potěšilo. Jsem rád, že jsme se domluvili a že jsem zpátky doma," líčí šikovný útočník, kudy vedla jeho cesta zpět mezi písecké mantinely, kde už z plzeňské juniorky občas naskakoval i v předminulém ročníku.

V minulé sezóně však musel strávit nepříjemné dopady koronavirové epidemie, kdy byla juniorská nejvyšší soutěž ukončena dřív, než se stačila pořádně rozjet. "Byl jsem z toho samozřejmě smutný, protože to byl můj poslední rok v juniorce. Mrzelo mě to, že se nemůže hrát," říká hokejista.

Naskytla se mu však příležitost, která se nepoštěstí každému. Trenéři extraligového A-týmu plzeňských indiánů při doplňování sestavy ukázali prstem také na Vojtěcha Šuhaje. "Zkušenost je to obrovská. Ať už to byl zápas, nebo třeba jenom trénink. Už jen to, že jsem nastoupil do zápasu, je pro mě obrovský zážitek," popisuje hráč, který za Škodu Plzeň nastoupil proti Spartě a Olomouci.

Od angažmá v seniorském týmu Králů z Písku si slibuje další postupné krůčky ve své kariéře. "Cíle jsou vždycky nejvyšší. Od téhle sezóny očekávám, že se posunu v dospělém hokeji a co nejvíce pomůžu týmu. Parta je tu skvělá, je tu hodně mladých kluků a s většinou se známe," říká spokojeně Vojtěch Šuhaj.

Generální podporovatel

Partneři

Partneři ligy