Volno skončilo, Písek se začal naplno připravovat na baráž

Šest dní volna je u konce. V pondělí ráno se sešla na ledě první parta a píseckému týmu odstartovala příprava na nejdůležitější část sezony. Baráž o setrvání ve druhé nejvyšší soutěži začne 10. března a do té doby by měli Písečtí kromě pravidelných tréninků absolvovat také tři přípravná utkání. Více podrobností prozradil asistent trenéra David Míka.

Příliš jistot písecký tým v tuto chvíli nemá. Smečka trenérů Chlustiny a Míky má jasno pouze ve dvou věcech. Baráž odstartují Jihočeši 10. března na vlastním ledě a jedním z protivníků v boji o záchranu bude Chrudim. Další tři vstupenky budou rozdány vítězům jednotlivých skupin druhé ligy.

Nováček soutěže před baráží rozhodně nehodlá zahálet. Po posledním utkání s Benátkami sice hráči dostali do konce týdne volno, v pondělí už se však měli opět hlásit a přípravu na baráž odstartovali pěkně zostra. „V pondělí, v úterý a ve čtvrtek budeme trénovat dvoufázově. To znamená dopoledne posilovna a led, v odpolední části se pak zaměříme na odrazovou sílu a půjdeme podruhé na led,“ přibližuje program svých svěřenců asistent trenéra David Míka.

Ani ve středu nebo v pátek hráči volno mít nebudou. „Ve středu budeme dvě hodiny na ledě a prostor dostane také rehabilitace. V pátek půjdeme pouze na led a o víkendu budou mít hráči volno,“ doplňuje kompletní výčet tréninkové náplně prvoligového celku. Podobný režim by měl fungovat dva týdny, poté by měl Písek odehrát přípravná utkání. „Chtěli bychom odehrát dva až tři zápasy. S kým a kdy to bude, to by mělo být jasné v nejbližších dnech.“

Pondělní trénink absolvovalo mužstvo v neúplném složení. Pomalu by se však měli u Otavy scházet všichni, kteří budou píseckému týmu v březnové prolínací soutěži plně k dispozici. „V tuto chvíli to není úplně optimální. Ferebauer s Polodnou trénují v Budějovicích, stejně tak Ježek, Tůma a další. Ruda Červený se stále ještě zotavuje ze zranění, které si přivodil v extralize,“ rozpráví o důvodech neúplného počtu hráčů. „Zatím netrénuje s týmem ani Luňák s Dragounem, kteří stabilně hrají za Spartu.

Jedna staronová tvář se na pondělním tréninku však objevila. Z písecké kabiny po pěti letech vystoupil s bruslemi na nohou Vladislav Kubeš. „Vláďa je na ledě, Kamil Tvrdek půjde až za týden. Minimálně 14 dní před startem baráže bychom chtěli pracovat s kompletním mužstvem. Do té doby hráčům, kteří mohou nastoupit v extralize, bránit nebudeme. Pro hráče je lepší, pokud se udržuje v zápasovém tempu, natož pak v extralize,“ vysvětluje trenér, který si baráž coby hráč nejednou v minulosti vyzkoušel.

Generální podporovatel

Partneři

Partneři ligy