Za dalšími body do Hradce Králové

Písečtí hokejisté mají možnost získat další body do solidně vypadající tabulky. Tentokrát se pokusí obrat o body celek Hradce Králové, který se nachází na osmé pozici, tedy jednu příčku hůře, než Písek. Bodově jsou na tom oba celky stejně, písečtí hokejisté mají ovšem lepší skóre. Které mužstvo se po sobotním zápase zvedne v prvologové tabulce výše? To se dozvíme sobotu, úvodní buly je naplánováno na 18. hodinu.

HC VCES Hradec Králové

Jak již jednou zaznělo, hokejisté Hradce Králové aktuálně figurují na osmé pozici, s pěti body. Ofenzíva královéhradeckého mužstva pracuje velmi dobře, za tři zápasy dokázali jejich hráči vsítit jedenáct branek a patří tak k jedním z nejútočnějších týmů. Co se týče defenzívy, tak ta zatím nepůsobí jistým dojmem. V kolonce inkasovaných gólů mají naši sobotní soupeři číslo 14.

Změny v kádru

Pro Písek je jedna změna v královéhradeckém mužstvu poměrně důležitá. Z východních Čech totiž k řece Otavě zamířil brankář Jaroslav Jágr. Z Hradce Králové odešlo celkem devět hráčů (včetně Jaroslava Jágra), zde je přehled: Lukáš Filip, Petr Prajsler, Jan Kubišta, Jaromír Florian, Richard Rapáč, Petr Morkes, Milan Karlíček, Štěpán Spudil.

Opačným směrem, tedy do Hradce zamířili před sezonou tito hráči: Miroslav Fišer, Miloslav Čermák, Lukáš Chmelíř, Oldřich Horák, Robin Blažíček, Zdeněk Kubica.

Prozatímní výsledky Hradce Králové

Královéhradečtí hokejisté v letošní sezoně zatím jednou zvítězili za tři body, jednou se radovali z výhry v nastaveném čase a jednou svému soupeři podlehli v nastavení. V prvním kole zavítali hráči do Znojma. První třetina se Východočechům podařila a po dvaceti minutách byl stav 3:1 v jejich prospěch. Ve druhé periodě zvýšil náskok Kadlec a tak se do kabin šlo za stavu 4:1. v té si hráči Hradce Králové svůj náskok pohlídali a nakonec vyhráli 5:3. Hattrickem se na straně Východočechů blýsknul Jaroslav Roubík.

Ve druhém zápase dokázali královéhradečtí navázat na dobrý výkon ze Znojma a doma opět zvítězili, i když tentokrát „až“ po prodloužení. Do utkání s Duklou vstoupili lépe hráči Jihlavy a po dvaceti šesti minutách vedli o dva góly. Vyrovnání zařídili Budínský a Čáp. Jihlavští se v utkáni do stali do vedení ještě jednou, ovšem prodloužení si vynutil druhým gólem Budínský. V nastaveném čase se žádnému z týmů branku vsítit nepodařilo a tak přišli na řadu samostatné nájezdy. V těch zařídil výhru Hradce Králové kdo jiný, než Vít Budínský, který je po Jaroslavu Roubíkovi druhým hráčem, jenž zaznamenal hattrick.

Ve třetím kole hráči Hradce Králové letos poprvé neuspěli. Jejich přemožiteli se stali hokejisté Benátek nad Jizerou. Na úvodní třetinu by měli hráči Hradce co nejrychleji zapomenout, prohra z první části 4:0 hovoří za vše. Ve druhé periodě sice Královéhradečtí zabrali a podařilo se jim vstřelit dvě branky. Jenže ve třetí třetině opět propadli a inkasovali tři góly. Poslední zápas tedy královéhradečtí hokejisté prohráli vysoko, 8:2.