Za vyrovnaného stavu bude finálová série pokračovat u řeky Otavy

Písecké hokejisty čeká třetí zápas finálové série. V minulém střetnutí naši hokejisté nezaváhali a zvítězili u Vajgaru 3:0. Na první gól se čekalo do 23. minuty, kdy skóre otevřel Rod. Tři minuty před koncem druhé části Robert Procházka zvýšil náskok Písku na 2:0. Poslední slovo měl Mošovský, který uzavřel skóre. Písek tedy vyrovnal stav série na 1:1. Písecký odchovanec Tomáš Rod tedy skóroval v obou dvou finálových utkání. Uvidíme na velikonoční svátek gólovou nadílku, nebo bude průběh zápasu vyrovnaný? Na tyto otázky dostaneme odpovědi v pondělí. A pokud se na finálový zápas do písecké KOMTERM arény nebudete moci vypravit, můžete zápas sledovat díky tradičnímu online přenosu.
Jihočeský rival zakončil základní část na druhém místě, a to s bezpečným náskokem osmi bodů. Pohled na úplné čelo tabulky byl však v nedohlednu. Vajgar ztrácel na lídra tabulky 22 bodů a do přímého ohrožení první pozice se během základní části ani jednou nedostal. Stejně jako většina týmů, také KLH Vajgar je více produktivní na své ledě a z celkového součtu získal v domácím prostředí bodů 38. Zbylých 28 dokázali Hradečtí vytěžit na cizích stadionech. Skóre Jindřichova Hradce bylo je na konci základní části kladné – 166:122.

Vzájemné zápasy Písek - Jindřichův Hradec:

Oba dva soupeři se v letošní sezoně, v základní části střetli čtyřikrát. Zářijové utkání hrané v Písku nabralo rychlý spád již ve svém úvodu a v šesté minutě vedli svěřenci Rudolfa Suchánka o čtyři branky. Po první třetině se mohlo zdát, že je o vítězi prakticky rozhodnuto. Podobné iluze ale Vajgar málem vymazal v poslední části, kdy se dostal na rozdíl dvou branek. Závěr jihočeského derby si Písečtí však pohlídali a sedmá branka IHC KOMTERM z hole kapitána Milana Bláhy definitivně určila vítěze. Na celkové výhře 7:4 se nejvýrazněji podíleli Radek Hovora a Petr Šulčík, kteří zaznamenali shodně po dvou brankách. Vedle Bláhy se jednou trefili také Karel Mošovský a Tomáš Květoň.

V rámci patnáctého kola se rivalové z popředí tabulky utkali podruhé, tentokrát však u Vajgaru. V prvním vzájemném střetnutí padlo dohromady jedenáct gólů a také nyní nebyla o branky nouze. V průběhu utkání hokejisté Písku dvakrát úspěšně dotahovali, na dvě trefy soupeře ze třetí části už ale Suchánkův výběr hledal odpověď jen marně. Z bratří Šulčíků vyšel z utkání lépe mladší Roman, který se stal Pipkovým přemožitelem dvakrát, zatímco Petr Kubeše pokořit nedokázal. Na straně Písku byl nejvíce vidět kapitán týmu Milan Bláha, který se blýskl dvěma góly, jednou přesnou trefou se prezentoval také obránce David Mazanec. Písek podlehnul hráčům Vajgaru 5:3.

Třetí vzájemný zápas přinesl celkem čtrnáct branek. Písek udělil svému soupeři pořádnou lekci. Nevíce branek diváci viděli ve druhé periodě, která přinesla osm gólů. Do hradecké sítě nakonec napadalo jedenáct branek a Jindřichův Hradec si nakonec od Otavy odvezl debakl 3:11. Na písecké straně se v tomto utkání zapsalo mezi střelce hned devět hráčů. Shodně po dvou gólech zaznamenali Slavík a Javůrek.

Poslední vzájemné utkání v základní části se odehrálo na ledě Jindřichova Hradce, kam Písek zamířil v rámci sedmatřicátého kola. Jihočeský souboj přikázal do tribun hradeckého stadiónu 1120 diváků a skutečně bylo na co koukat. Písek šel velice brzy do vedení a ve čtvrté minutě otevřel brankový účet Suchánek. Na další branku se čekalo až do prostřední fáze a ve čtyřiatřicáté minutě srovnal skóre Dvořák. Jako rozhodující se ukázaly okamžiky mezi 47. a 49. minutou, které přinesly dva slepené góly Vajgaru. Domácí tým už si závěrečné momenty utkání pohlídal a před vlastním obecenstvem podruhé Písek udolal.

Vzájemné zápasy ve finálové sérii:

Písečtí hokejisté vstoupili do finálové série proti Jindřichovu Hradci špatnou nohou. I přes to, že v první třetině jasně kralovali domácí. Skóre otevřel Urbanec, a náskok domácího mužstva navýšil David Mazanec. Ve druhé periodě se hosté oklepali a tato část hry již nebyla tak jednoznačná, jako první třetina. Po dvou třetinách svítilo na ukazateli skóre 3:2 pro Písek. Ve čtyřicáté sedmé minutě se hráčům Vajgaru podařilo vyrovnat, zásluhou Kanova. Utkání tak dospělo do prodloužení, ve kterém stejný hradecký hráč střelou do horního rohu Hrubcovy brány rozhodnul o výhře Vajgaru.

Druhý finálový duel se hrál u Vajgaru. První třetinu měli více ze hry domácí hráči, ovšem písecká defenzíva nedovolila jindřichohradeckým hráčům skórovat ani jednou. Od druhé třetiny patřil led KOMTERMU. Díky gólům Tomáše Roda a Roberta Procházky šel Písek do kabin s dvoubrankovým vedením. Ve třetí periodě výhru Písku pojistil Karel Mošovský. Písek tak výhrou 3:0 vyrovnal stav série na 1:1.

Hráčské statistiky Vajgaru:

Nejproduktivnějším hráčem v základní části byl David Kupec, který suverénně vévodil statistikám svého týmu. Na své konto si v 36 zápasech připsal 26 branek a 39 asistencí. Další produktivními hráči Vajgaru je trojice Skokan, Dvořák, Roman Šulčík zaznamenala průměrně více než bod na zápas. V play-off má tým své nové hrdiny. Z Tábora propůjčený Voříšek získal v sedmi zápasech vyřazovacích bojů deset kanadských bodů (1+9) a velmi dobře je naladěn také další útočník Milotinský. Dvacetiletý hradecký odchovanec, který strávil většinu letošní sezóny v Kadani, si připsal v sedmi zápasech osm vstřelených branek a svou bilanci rozšířil ještě o dvě asistence.

O postu brankáře mají u Vajgaru jasno. Všechen čas ve vyřazovacích bojích strávil mezi tyčemi Tomáš Kubeš, který drží úspěšnost nad devadesáti procentovou hranicí.

Sestavy obou týmů z posledního utkání:

IHC KOMTERM Písek: Hrubec - Mazanec D., Mrkvička, Procházka P., Dietz, Vomela, Procházka R., Kalečík, Novák, Suchánek, Mošovský, Ježek O., Rod, Šulčík P., Kořánek, Bláha, Slavík, Kazatel, Stejskal, Hovora, Rezek.