Zadaří se už? Hráče IHC čeká derby s magickým číslem třináct

Leží tam v oboře, nožky má nahoře.. tak tuto notoricky známou pohádku o kohoutkovi a slepičce si Písečtí před nadcházejícím utkáním proti Táboru zcela určitě v kabině vyprávět nebudou. Jejich noční můru, jež má do královského města po čase opět namířeno, totiž zejména díky svému optimistickému a pro opeřence příznivému závěru s největší pravděpodobností nezažene. Spíše naopak. Co se vzájemných duelů týče, táborští kohouti, již k Otavě v sobotu 20. října zamíří letos vůbec poprvé, kokrhají svou vítěznou písničku na gusto modrožlutých už příliš dlouho, příběh o znovu nabytí sil zdánlivě nezdolatelného rivala by tím pádem zřejmě nebyl to pravé ořechové. Dokonce by se dalo říci, že stejně jako se takový zvuk po čase zprotiví každému, kdo s ním stává za svítání, i hráči IHC už skřípou zuby při omílání toho, jak se jim proti hokejistům od Jordánu již několik sezon v řadě nedaří a jsou pod jakousi kletbou, kterou ne a ne prolomit. Bohužel pro ně, takto stručně a jasně hovoří fakta, o jejichž přepsání se však svěřenci trenéra Herra nepochybně a jako tradičně náležitě poperou a pokusí. Konec konců: v probíhajícím ročníku již několikrát ukázali, že mají na to favorita zaskočit a že počítat se s nimi stále zkrátka a dobře musí - všem papírovým předpokladům navzdory. Jakou jinou inspirativní báchorkou své hráče písecký trenér motivuje a nakolik úspěšně, se uvidí v 17:30, na kdy je začátek dalšího jiskřivého jihočeského derby naplánován.

Že je na píseckém ledě nečeká vůbec nic jednoduchého, to aktuálně čtvrtí hokejisté Tábora moc dobře vědí. Při průběžných obhlídkách situace na nepřátelském stanovišti zcela určitě vysondovali, že u Otavy se v probíhajícím ročníku pokaždé bojuje o každý centimetr ledu a že body se zde rozhodně nesbírají zdaleka tak snadno, jako houby po dešti. Natož aby se rozdávaly zadarmo. Pravdou ale je, že na úkor výkonu, jímž se Písečtí u Jordánu naposledy prezentovali, mohli kohouti pojmout určitá podezření a nějakého takového pocitu relativně snadno nabýt. Předešlá bitva s Táborskými totiž hráčům IHC zdaleka nevyšla dle představ - jejich bojový plán se po zasazení prvního gólového úderu kdo ví proč zhroutil a obranná barikáda padla k zemi, čehož domácí pochopitelně využili. Původní neúspěšnou strategii, jež velela vstoupit do zápasu dobře, bez váhání smetli ze stolu a vývoj klání začali řešit operativně. Na troufalost žlutomodrých spěšně zareagovali ofenzivní smrští a svého soupeře nakonec přejeli v poměru 6:1.

Tento jednoznačný triumf byl však spíše jedním z výkyvů na jejich dosavadní výsledkové listině, jejíž křivka by na grafickém znázornění nebyla úplně pravidelná. Popsat ji by šlo oblíbenou a často užívanou frází všech meteorologů: slunečno, místy zataženo. Poněvadž co se jimi předváděných výkonů týče, sami Táborští by si bezesporu dovedli představit i lepší "počasí". První deštík přišel hned v premiérovém utkání s David Servisem (6:8), jehož dozvuky byly patrné i v následujícím klání s Pelhřimovem, v němž nakonec svedli po obratu vybojovat alespoň bod v prodloužení (5:4p). První paprsky ke kohoutům pronikly právě v zápase proti Píseckým (6:1), po kterém se ovšem museli vypořádat s řáděním havlíčkobrodského tajfunu (5:0). Škody po něm pak sice zmírnila výhra nad Žihadly (3:1), s úklidem nicméně mohli brzy začít nanovo - své si totiž řekl i ničivý žďárský orkán (8:1) a nepříjemní Ďáblové z Nového Jičína, jimž podlehli 2:4. Nálada se z bodu mrazu na relativně příjemný stupeň opět vyšplhala až spolu s posledními dvěma odvetnými duely. Nejprve vrátili porážku David Servisu, proti němuž původně ztratili tříbrankové vedení, což však záhy napravili v závěrečné periodě, kdy si dalšími čtyřmi přesnými zásahy pojistili vítězství 4:7, načež obdobně parádně otočili nepříznivě se rýsující partii s Ledními Medvědy poté, co ze skličujících 2:4 nakonec učinili úctyhodných 6:5, čímž si zároveň začali vážně říkat o nálepku specialistů na obraty utkání. Své hole chystá na sobotu večer do režimu pohotovosti zejména Lukáš Květoň, jenž si v předchozím a výše zmiňovaném derby vysloužil titul kata píseckého výběru, když proti němu zaznamenal gól a dvě asistence. Nápomocni mu bezesporu budou i produktivní kapitán Jakub Matušík či Radim Heřman, zasáhnout do zápasu by pak opět mohlo i táborské mládí - Jan Tesař, Jan Raiterman nebo Milan Kalaš, již by svou účastí rozšířili možnosti táborského celku při honbě za dalším skalpem hochů od Otavy.

Své úlohy a výchozí pozice jsou si samozřejmě patřičně vědomi i na páté místo se propadnuvší Písečtí. O zdolání svého jihočeského rivala se od svého znovuotevření druholigových bran pokusí již po třinácté, motivace k tomu zvládnout a uchopit zápas co nejlépe jim tedy v žádném případě nechybí. Kupředu je zaručeně požene i vědomí, že k bodovému zisku mají v průběhu svého letošního působení vždy tak strašně blízko a přitom strašně daleko - ve vyrovnaných soubojích, jimž by ne zřídkakdy slušela dělba bodů, nejsou prozatím s to udělat ten jeden poslední klíčový krok, který by jim nějaké to polepšení si v tabulce býval zajistil. Z ledu se tak sice povětšinou poroučejí s prázdnýma rukama, avšak za to se vztyčenou hlavou. Jejich největší zbraní je bojovnost, kterou v šatně zcela jistě nenechají ani v sobotu večer.

Generální podporovatel

Partneři

Partneři ligy