Menu Další Zavřít Zavřít
Preview k zápasu
     20.12.2010       Petr Košatka

Základní část Písek uzavře domácím zápasem s Kadaní

Ještě než se tabulka první hokejové ligy rozdělí na dvě poloviny, stihnou všichni její účastníci jeden zápas. Písek uzavře základní část na vlastním ledě a soupeřem mu bude tým Kadaně. Severočeši jsou týmem dvou tváří. Doma body příliš nerozdávají, naopak venku je jakýkoliv import důvodem k malé oslavě. Potvrdí se kadaňská statistika také dnes? Odpověď se dozvíme v podvečerních hodinách. Zápas začíná v 18 hodin.

SK Kadaň

Sportovní Klub Kadaň patří k týmům, které stále ještě bojují o osmičku. Před 30. kolem zbývá severočeskému klubu pouhý jeden bod na osmou pozici a teprve dnešní kolo definitivně určí, zdali se Kadaň v dalších zápasech utká s lepší či horší polovinou mužstev.

K příliš velkým změnám v kadaňském mužstvu nedošlo. Z blízkého Chomutova přišli David Všetečka a Stanislav Mikšovic. První jmenovaný byl však společně s Jakubem Bauerem později vyměněn za Vladimíra Nováka a dnes povede proti Kadani mateřský tým jako kapitán. Trenérem kadaňského týmu je pan Mikuláš Antonik, který na této pozici prožil velice úspěšnou loňskou sezonu.

Kanadskému bodování vévodí dvojice Václav Eiselt a Stanislav Mikšovic. Oba mají shodně 25 bodů a o pouhý bod za nimi je Ladislav Boušek. Nejtrestanějším hráčem je obránce Jakub Trefný, který si vysloužil 70 trestných minut. V týmu Kadaně působí také Martin Mazanec, který s hokejem začínal právě v Písku.

V brance Severočechů se protáčí dvojice brankařů. Méně zápasů odchytal Tomáš Závorka, třetí brankář karlovarské Energie. Vedl si však znamenitě a aktuálně drží úspěšnost na 94,24%. Dalším brankářem je Alexandr Hylák z Chomutova. Ten odchytal celkem 912 minut, zasáhl do patnácti zápasů a statisticky drží 2,63 branky na utkání.

Oba celky v minulém kole

IHC KOMTERM Písek nastoupil v Litoměřicích (5:3) v této sestavě: Hrubec (Pinkas) – Výborný, Vráblík, Všetečka, Kalečík, Tůma, Procházka, Vomela - Ferebauer, Zdráhal, Pšurný - Dragoun, Fadrný, Luňák - Slavík, Suja, Polodna - Červený, Kellner, Stejskal

Tým SK Kadaň nastoupil doma proti Benátkám (7:2) v tomto složení: Závorka - Schmidt, Mašek, Brňák, Hlubuček, Mazanec, Révay, Zmeškal - Eiselt, Mikšovic, Novák - Rohan, Charousek, Boušek - Balázs, Stoklasa, Mikula - Bečvář, Ton, Mužík - Klíma.

Webové stránky soupeře

Více informací o kadaňském hokeji se můžete dozvědět na oficiálním webovém portálu našeho středečního soupeře - SK Kadaň