Zápas ”o šest bodů” hraje Písek na David Servisu

Třetí nejvyšší hokejová soutěž v Česku pokračuje v sobotu 17. prosince 22. kolem. Tým IHC Písek se v něm představí na malém kluzišti českobudějovického hokejového centra Pouzar, kde své domácí zápasy hraje místní HC David Servis. Zápas dvou posledních jihočeských nováčků 2. ligy začíná v 18 hodin.

Střetnou se sousedé v tabulce skupiny střed. David Servis je prakticky od začátku soutěžního ročníku přikovaný k předposlednímu místu, písečtí hokejisté se po hrůzostrašné sérii proher propadli na osmé místo - mají jen o dva body více, než jejich sobotní soupeř. Dva vzájemné duely zmíněných soupeřů měly v aktuálním druholigovém ročníku vždy jiného vítěze. V tom prvním kraloval v Pouzar aréně Písek, když na svatého Václava zvítězil zaslouženě 7:3. Druhé utkání u Otavy přineslo vyrovnanou bitvu a dobrý výkon hráčů David Servisu, kteří svého soupeře přehráli díky větší důslednosti v koncovce poměrem 5:3.

David Servis letos zaznamenává střídavé výsledky. Tak dlouhou sérii proher, jako Písek, zatím nepoznal. Jenže skromně přidává do tabulky i výhry. Naposledy Budějovičtí padli na ledě táborských kohoutů (3:6), když před tím doma překvapili žihadla z Moravských Budějovic senzačním obratem v posledních minutách (6:5). Celek Písku se v posledních týdnech prezentuje zlepšeným herním projevem, který však brzdí nervózní koncovka. Po bodech Písek sahal v Nymburce, vyrovnanou partii sehrál doma s rozjetým Žďárem nad Sázavou, ani jednou však body na kontě modro-žlutých nepřibyly. Nepříznivou sérii porážek tak Písek překvapivě přerušil v Moravských Budějovicích, kde byl i přes vedení 3:0 v první třetině nakonec rád aspoň za ubojovanou výhru 4:3 v prodloužení.

Poslední dva zápasy za Písek odchytal při absenci brankáře Kadlece ještě mladší gólman Martin Hauser, který zná písecké prostředí z nedávného působení ve starším dorostu. Naposledy sbíral zkušenosti v budějovické juniorce a druholigovém Jindřichově Hradci. Písečtí fanoušci věří, že se do nedávné formy vracejí klíčoví útočníci Filip Vlček, Josef Urbanec a Jan Sýbek, kteří by svými výkony měli k větší produktivitě strhnout i zbytek mladého kolektivu. Trenérské duo Karel Slabý - Roman Vlček má po delší době tým víceméně pohromadě - chybí jen dlouhodobě zraněný brankář Václav Pipek, zraněný útočník Josef Slavík a momentálně absentuje z pracovních důvodů také obránce David Pavlíček. Angažmá u Otavy skončilo pro beka Miroslava Pokorného.