Menu Další Zavřít Zavřít
Rozhovory
     30.11.2018       Petr Eliáš

Zašil jsem se u tyčky a ani jsem nedutal, říká Jan Sýbek o důležité trefě v Táboře

V třaskavém jihočeském derby si připsal dva góly a jednu asistenci. Řeč je o nejproduktivnějším hráči píseckého A-týmu Janu Sýbkovi (vpravo s číslem 17), který z první formace řídil důležitou výhru 6:2 na ledě táborských kohoutů. Písek tak zvýšil náskok na pátý Tábor už na sedm bodů. Střelec dvou gólů okomentoval derby pro klubový web.

Úvod zápasu nezastihl Písecké v ideálním rozpoložení. „Začali jsme bídně. Začátek byl fakt špatný. Nedostali jsme ale gól, což bylo důležité. Naopak jsme jeden dali. Od druhé třetiny jsme se zlepšili a projevilo se to i na výsledku. Na začátku jsme byli zakřiknutí. Zase jsme přijeli do Tábora a začali tak, jak jsme nechtěli. Já nevím, čím to je,“ zamýšlí se Jan Sýbek nad tím, proč začal Písek vlažně.

Ve druhé třetině ale spustili hokejisté od Otavy brankostroj. „Rozhodly přesilovky. Oni udělali tři fauly, my jsme dva potrestali. Pak nám tam napadaly další góly. Oni naopak své přesilové hry nevyužili,“ hledá písecký útočník rozdílový faktor derby. I když připouští, že dva rychlé góly kohoutů na 1:5 a 2:5 jeho tým zaskočily. „Bylo to trochu nepříjemné, protože jsme zase polevili. Naštěstí to rozdělila přestávka, něco jsme si k tomu v kabině řekli. Pak už jsme si to pohlídali,“ říká Sýbek.

Výhře Písku notně pomohly jeho dvě branky. Ta první padla v přesilovce po krásné přihrávce Petra Hučka. „Zašil jsem se u tyčky a ani jsem nedutal. Petr Hučko mě tam krásně našel a já jsem to tam jen doklepl,“ popisuje důležitou situaci. Tohle se prostě nedalo neproměnit. „Dá se nedat cokoliv, už se mi to párkrát povedlo. Tohle ale byla fakt nahrávka do prázdné branky,“ směje se Sýbek.

Jeho druhý gól ve třetí třetině podtrhl zaslouženou výhru Písku. Forvard Sýbek nabruslil do pásma a zpoza branky zasunul za překvapeného gólmana kohoutů. „Bek asi neodhadl, že bych ho mohl objet, gólman si zaklekl k první tyče. Tuším, že mu to šlo mezi nohy při přesouvání. Byla to ale už jen kosmetická úprava na 6:2,“ doplňuje Jan Sýbek.

Písek teď prožívá sympatické období a pravidelně sbírá cenné bodíky i na úkor silných týmů. „Je to odraz tréninku a fungování celého týmu. Je to důkaz, že se nám chce, makáme a baví nás to. V zápasech je to vidět a z těchto maličkostí je pak obraz hry úplně jiný,“ završil rozhovor Jan Sýbek.