Žlutí vs. Modří aneb Propagace sportovních tříd

V únoru se na zimním stadionu v Písku konal opět dvojzápas Žlutí vs. Modří, který se hraje o pohár ředitele základní školy T. G. Masaryka v Písku. Hokejové klání propaguje myšlenku sportovních tříd, které řadu let fungují právě na Masarykově škole. Celkové skóre z obou zápasů přiřklo pohár týmu Žlutých, který vedl trenér Roman Vlček. Proti němu stál jako kouč Modrých trenér A-týmu Karel Herr.

K prvnímu utkání proti sobě nastoupily výběry žáků prvních až čtvrtých tříd. Díky pravidelnému střídání proti sobě nastupovaly obrany a útoky ze stejných věkových kategorií. Úvodní klání mladších hokejistů, z nichž někteří vůbec poprvé hráli na celé kluziště, kralovali žlutí borci trenéra Romana Vlčka. Zvítězili 13:8 a svým starším kolegům nahráli slušný náskok. Skóre z onou zápasů se totiž sčítalo. Ještě pár minut před koncem byl ale rozdíl ještě propastnější. Druhý trenér Karel Herr ovšem sáhl k odvolání gólmana a i díky enormní snaze Modří velkou ztrátu stáhli.

Zápas starších hráčů z pátých až devátých tříd také patřil hokejistům ve žlutých dresech. I když Herrovi svěřenci sympaticky vzdorovali, žlutý tým Romana Vlčka opanoval zápas v poměru 6:4 a v celkovém součtu zajistil svým barvám pohár. Celkové skóre z obou zápasů bylo 19:12.

Snímky z obou zápasů najdete na tomto webu v sekci FOTOGALERIE.

Generální podporovatel

Partneři

Partneři ligy