Klapka, pohodový vstup do sezóny podruhé!

Stejně jako A tým, i Junioři začali svou soutěž ve velkém stylu. Atmosféru utkání může prozradit pohled do písecké kabiny po zápase. Přichází spokojený trenér Rybáček, aby svým svěřencům poděkoval: „Hoši, za předvedený výkon vám děkuju!“
“Nemáte zač,“ dostává ihned z rozveselené šatny nečekanou odpověď, která, ač byla myšlena jinak, byla namístě. A sice z toho důvodu, že ač junioři skutečně šlapali jako tým a výborně plnili pokyny ze střídačky, zuřivé skóre obstarala hlavně první formace složená ze dvou ‘áčkařů‘ Gajovského (4 góly + 4 asistence) a Holce (5+1), doplněné o bijce Martina Pangráce (1+3). Tito tři znamenali pro branku soupeře ohrožení v podstatě při každém střídání. A bylo jedno, jestli hrál Písek v plném počtu nebo ve čtyřech. Čistě objektivně – kdyby zmínění borci poslední třetinu jen tak z povinnosti neodklouzali (to totiž dali dohromady “jenom“ dva góly), mohl být počet vstřelených branek ještě divočejší. Zbytek týmu, když se zrovna nedíval, co zase Gajovský provádí, si dokázal vypracovat taktéž mnoho slibných pozic. A čtyři dokázal proměnit. Jmenovitě se mezi střelce hned v prvním utkání zapsali Hora, Ondrejec, Bican a Stropnický.
Liga juniorů , 1. kolo, ne 18.9.2005
Letňany
14:4
5:1, 5:2, 4:1
Branky: 7. Holec (Gajovský), 10. Gajovský (Klas, Všetečka), 11. Hora (Petele, Maršík), 12. Holec (Pangrác, Gajovský), 20. Ondrejec (Fořt), 31. Pangrác (Gajovský), 33. Gajovský (Holec), 37. Holec (Jankovský), 37. Gajovský, 39. Gajovský (Pangrác), 41. Holec (Pangrác), 50. Bican (Kouba), 51. Stropnický (Petele), 59. Holec (Gajovský) – 4. Študent (Jiřička), 22. Štěpán (Bernard), 31. Ulrich (Němec), 53. Novák (Hofmeister) Rozhodčí: Mandrysz - Český, Kostka Vyloučení: 8:7 Využití: 3:1
Písek: Vojta (53. Čunát) – Klas, Všetečka, Švácha, Jankovský, Petele, Maršík, (41. navíc Železný, Suchan) – Pangrác. Gajovský, Holec – Stropnický, Hora, Šimoník – Pešta, Ondrejec, Fořt – Kouba, Bican
Letňany: Krňoul – Němec, Nedvěd, Ulrich, Pražan, Jiřička, Štěpán, Zolman, Novák, Hofmeister, Bernard, Doskočil, Pazderka, Houf, Hejl, Študent, Olmr, Krutsky, Demiš
Písek začal aktivněji a už při svém prvním střídání naznačila elitní domácí letka, jakže bude vypadat následující průběh. Holec si v útočném pásmu obkroužil kolečko a nebezpečně vypálil. Jenže náhle přišla 4. minuta a v podstatě z ničeho se hosté ujali vedení. Zpoza branky přihrával Jiřička a zapomenutý Študent propálil Vojtu. Zanedlouho mohl náskok Letců zvýšit Štěpán, který vystihl chybnou Klasovu rozehrávku, ovšem v cestě za snadným zakončením ho zastavil beton domácího brankáře. Skóre se poprvé a naposledy vyrovnalo v 7. minutě. Nikola Gajovský si v obranném pásmu převzal puk a od zadního mantinelu poslal dokonalý pas na útočnou modrou čáru Holcovi, kterého nechali střídající letňanští beci bez povšimnutí. Torpédo s devětašedesátkou na zádech okamžitě zařadilo nejvyšší rychlostní stupeň a zamířilo přesně nad vyrážečku gólmana Krňoula. Letňany ještě stačily zahrozit dvojicí Študent – Ulrich při přesilovce, pak se však během půlminuty počet hráčů na ledě ještě více zredukoval a rázem hráli domácí ve čtyřech proti třem. A této výhody využili. Na modré zachoval chladnou hlavu Všetečka a nabil na druhou stranu Klasovi, jehož povedenou ránu doklepl do sítě Gajovský. V pokračující standardní přesilové hře se téměř totožná akce povedla i druhé formaci. Maršík zprava naservíroval Petelemu a při dorážce byl úspěšný Hora. A nastartovaný gólostroj ještě nekončil. Všetečka krátce nato vyslal po pravém mantinelu Holce, který v útočném pásmu zadovkou vracel na Gajovského. Jemu kotouč přeskočil čepel hole, avšak za ním, byl ještě rozjetý Pangrác, jenž vlétl před branku, naznačil střelu a předložil Holcovi pohodlnou nabídku ke skórování. V další přesilovce nádherně uvolnil Petele svého obranného kolegu Jankovského, jemuž střelu z bezprostřední blízkosti vyrazil Krňoul ramenem. Ještě do sirény ale žlutomodří stačili přidat pátý zásah. Zleva zkusil štěstí Fořt a odražený puk uklidil do branky Petr Ondrejec, kterému ani moc nevadilo, že na něm bránící hráč doslova visí.

Druhou třetinu začali přece jen lépe Letci, a když se píseckým obráncům nepodařilo vyhodit puk z pásma a Vojta dostatečně nepokryl Bernardovu střelu, radoval se dorážející Štěpán. V polovině hrací doby byl pak dvakrát ihned po sobě vyloučen Pangrác a jeho druhý trest skončil předčasně, když kotouč za Vojtova záda propasíroval Ulrich a snížil tak na hratelný rozdíl dvou gólů. Martin Pangrác už cestou na střídačku věděl, co ho čeká. Trenér Rybáček mu hodně mírně (a slušně) řečeno vynadal a útočník dostal výslovný pokyn svou nedisciplinovanost odčinit. A co se nestalo – on to okamžitě splnil. Byl to totiž právě Pangrác, kdo si sjel před brankoviště na Gajovského přihrávku zpoza klece a bez přípravy ji napálil skrz Krňoula.

Ojedinělou šanci hostí – rodící se únik Nováka, zastavil Tomáš Vojta skluzem a už se mohl dívat, jak na druhé straně kluziště posílá Holec puk rozjetému Gajovskému, který se bez větších problémů natlačuje do zakončení přes nedůrazného Hejla a úspěšně zvyšuje náskok opět na čtyřgólový. A hned při dalším střídání této sestavy bylo opět veselo. Útok se vydal podpořit obránce Jankovský a od hrazení poslal kotouč k protilehlé tyči na Holce, kterému všeho všudy mohl v doklepnutí do odkryté klece zabránit snad jen Gajovský. Letňanští beci totiž byli někde úplně jinde. A ještě nebyl konec! V téže minutě vyhrál sám pro sebe Gajovský vhazování v útočném pásmu, načež si pohodlně položil brankáře a nezbývalo mu nic jiného než zavěsit. Svůj další pobyt na ledě zahájl Nikola Gajovský nastřelenou tyčkou po přihrávce od Holce, ovšem zakončil ho ukázkou své ekvilibristiky, přičemž mu jako studijní pomůcka posloužil jeden z obránců Letňan. Následně si vyměnil kotouč s Pangrácem a v klidu vsítil desátou branku svého týmu. Do konce třetiny ještě stačil ujet hostující obraně, ovšem tentokrát už snad ani gól dát nechtěl…

Po pětatřiceti vteřinách poslední části nagolfil Pangrácův křížný pas za Krňoulova záda Holec, za deset minut dotlačil do brány puk Bican, načež ho ihned následoval kapitán Stropnický, který povinnou trefu zaznamenal dorážkou Peteleho střely. Posléze jen tak z legrace minul nehlídaný Gajovský z půl metru odkrytou klec. V 53. minutě zaskočila nudícího se Tomáše Vojtu lehká tečovaná žabička Nováka, což dopálilo trenéra Rybáčka tak, že i za jednoznačně rozhodnutého stavu poslal okamžitě mezi tyče Marka Čunáta. Ten již nekapituloval, a jen z povinnosti je ještě třeba dodat, že čtrnáctý úspěch IHC zaznamenal po dalším Gajovského dokonalém servisu Miroslav Holec.